14 Kasım 2018

ABD Arama Motoru Harcamaları İlk Çeyrekte %16 Arttı

Giderek dijital pazarlama harcamalarını yükselten markalar, pazarlamanın bu alanına yönelik yapılan araştırmalarını arttırıyor.

Adobe tarafından gerçekleştirilen “Adobe Digital Index: Global Digital Advertising Update” araştırması, 2012 ilk çeyrek global online reklam harcamalarına dikkat çekiyor.

Adobe, geçen senenin aynı çeyreğinde gerçekleştirilen araştırmaya göre ABD’de gerçekleşen arama motoru harcamalarının bu sene %16 arttığını açıklarken, bu oranın İngilter’de %3 olduğunu belirtiyor. Firma, bu artışın tıklama ücretlerindeki artıştan değil, tıklama oranlarındaki artıştan geldiğinin altını çizerek, buna rağmen Google üzerinden gelen tıklamaların %5 azaldığını açıklıyor.

Firma mobil cihazlardan gelen trafiğe de dikkat çekerken, İngiltere arama motoru reklam harcamalarının %11’inin, ABD arcamalarının ise %8’inin mobilden geldiğini belirtiyor. İngiltere’de bu oranın geçen seneye kıyasla %250 arttığını da açıklayan Adobe, ABD’deki artışın %400 olduğunu araştırmasında ifade ediyor.

Adobe, ABD’de arama motoru harcamalarındaki artış trendinin sene sonuna kadar devam edeceğini açıklarken, beklenilen artış oranlarının %10 ile %15 olacağını tahmin ettiklerini beliriyor. Firma tarafından paylaşılan verilere göre 2012 sonuna kadar mobil arama motoru reklamlarının bu pastadaki payı %15 ile %20 arasına yükselecek.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Şu artışları bi biz hissedemiyoruz ya 🙁 türkiye durumu ne acaba onla ilgili bir bilgi yok mu?

Fikrini söyle

*