19 Haziran 2018

Tabletlerden Satışa Dönüşme Oranı Bilgisayarlara Ulaştı

Mobil internet yaygınlığını hızla arttırırken, mobil cihazlardan gelen internet kullanım oranı da aynı oranda yükseliyor.

Adobe tarafından yeni yayınlanan bir araştırma, tabletlerden gelen online ticaret oranının neredeyse bilgisayarlara eriştiğini açıklarken, tüketicilerin tablet kullanım oranlarının hızla arttığı gerçeğini de bir kez daha gözler önüne seriyor.

Adobe, 150 markanın sitesi üzerinde gerçekleşen 16.2 milyarlık ziyarete dayanarak oluşturduğu araştırmasında, tabletlerden gelen satışa dönüşme oranının %2.3 olduğunu, bilgisayarlardan gelen oranın ise bunun çok az bir farkla yukarısında olduğunu açıklıyor.

Araştırmaya göre bilgisayarlardan gelen online trafiğin satışa dönüşme oranı %2.5.

Adobe, bilgisaarlardan gelen satışa dönüşme oranlarının tabletlere kıyasla daha yukarıda olduğu halde, laptop ve desktoplardan gelen satışlarda ortalama sipariş oranının 102 dolar, tabletlerinkinin ise 123 dolar olduğunu açıklıyor.

Adobe, tablet bilgisayar ve cep telefonlarından gelen toplam ziyaret oranlarının markaların online ticaret site trafiklerinde hala oldukça düşük bir yer tutmasına rağmen, hem kullanım oranlarında hem de satışa dönüşme ve mobil harcama oranlarındaki artışla, bu trafiğin göz ardı edilemeyecek bir boyuta ulaştığını iletiyor.

Firma, yaptığı araştrma ile Ocak 2011’de websitelerine bilgisayarlardan gelen trafiğin %96 oranında olduğunu, Aralık ayında ise bu oranın %90’a kadar gerilediğini de paylaşıyor.

Araştırmaya göre akıllı telefonlardan gelen trafik Ocak ayından Aralık ayına %3’ten %6’ya yükselirken, tablet bilgisayarlardan gelen trafik ise %1’den %4’e yükselmiş durumda. Araştırma yetkilileri, tablet kullanıcılarının ortalama yıllık gelir oranlarının bilgisayar kullanıcılarına oranla daha yüksek olduğunu da paylaşıyor.

Araştırma ile beraber, markaların hem akıllı telefonlara hem de tablet bilgisayarlara uyarlı web siteleri oluşturmalarının önemi de bir kez daha ortaya çıkmış oluyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*