10 Aralık 2018

2013’te Sosyal Medya Reklam Harcamaları Artacak

Facebook ve Twitter‘ın ardından Pinterest‘in katılımıyla önemi daha da artan sosyal medya, görünüşe göre 2013 yılında da pazarlama uzmanlarının reklam mecrası gözdelerinden olacak.

Advertiser Perceptions tarafından 2012 ilk çeyrekte 1200 reklam uzmanı ile gerçekleştirilen araştırmaya göre, katılımcıların %59’u 2013’te sosyal medya reklam harcamalarını arttıracak.

Araştırmada aynı zamanda dijital reklam networklerine yaptıkları harcamaları arttıracaklarını belirten reklam uzmanlarının oranı %31 iken, web yayıncılarına daha fazla bütçe ayıracaklarını belirten kesim %29 olarak belirtildi.

Araştırma katılımcıları arama motoru reklam harcamalarını da arttıracaklarını belirtirken, sosyal medya reklam harcamalarını azaltacaklarını belirten katılımcı oranının sadece %4 olduğu paylaşıldı.

Araştırma yetkilileri, sosyal medya reklam harcamalarının dijital pazarlama bütçesindeki yerinin 2011’de %22 olduğunu, 2012’de ise gelen verilere dayanarak %27’lere çıkacağını paylaştılar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] post: 2013'te Sosyal Medya Reklam Harcamaları Artacak Tweet Tweet Share Unknown […]

Fikrini söyle

*