17 Kasım 2018

Affiliate Ağı ReklamAction’dan 15 Mart’ta Yayıncı Etkinliği

Reklamaction LogoTürkçe’de ”Satış Ortaklığı”, ”Performans Pazarlama” ve ”Gelir Ortaklığı” olarak kullanılan Affiliate Marketing son yıllarda internet reklamcılığında çok sık kullanılan pazarlama yöntemlerinden biri. Günden güne daha çok önem kazanan bu yöntemin alanında sayılı isimlerinden ReklamAction, 15 Mart‘ta Yayıncı Etkinliği düzenliyor.

2007 yılında ReklamStore çatısı altında kurulan ReklamAction, kendisini yayıncılar ve reklam verenler arasında bir köprü olarak tanımlıyor. Misyonlarını düzenli reklam veren ve yayıncı eğitimleriyle sektör hacmini arttırmak olarak gören ReklamAction, düzenleyeceği etkinlikte ayrıca bir yayıncıya otomobil hediye ediyor.

Son 1 yılda 1000’den fazla kampanya açan, 3 milyondan fazla lead yapan ve 2300′ün üzerinde yayıncı ile tanışan ReklamAction’un düzenlediği etkinlikteki konuşmacılar ise şöyle; Cem Eroğlu-ReklamStore Global Satış Direktörü, Sevil Mert-Sigortam.net Pazarlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı, Mustafa Kemal Temel-Trendyol Online Marketing Direktörü ve Gizem Yücel-Evim.net Pazarlama Müdürü.

Etkinliğe davetiye için başvurmak ve daha fazla bilgi almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

ReklamAction‘ın yayıncılarına özel yaptırdığı ankette hazırladığı bilgileri sizinle paylaşalım;

En Çok Kazandıranlar1
Yayıncıların ReklamAction network’ü üzerinden en çok kazandığı kampanya kategorisi yüzde 38 ile Lead. Önemini arttıran özel alışveriş, yüzde 28 ile lead’i takip ederken, üçüncü olan mobilin oranı ise yüzde 10.

Uzmanlık Alanları
ReklamAction yayıncılarının uzmanlık alanlarına göz attığımızda ise Sosyal Medya’nın(%33) öncülüğünü görüyoruz. İçerik/SEO(%26) ve Görsel Reklamcılık(%18) Sosyal Medya’nın ardından en fazla orana sahip alanlar olarak göze çarpıyor.

Demografik Yapı
ReklamAction yayıncılarının yaş aralığına bakacak olursak, yüzde 55 ile yayıncıların en çok 20-30 yaş aralığında olduğunu söyleyebiliriz. 30-40 yaşlarındaki yayıncıların oranı yüzde 28 iken, 49 yaşından büyük olanların oranı ise yüzde 7.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*