14 Aralık 2018

Affiliate Pazarlamacılarının Yarıdan Fazlası Eğitimsiz

Yeni bir araştırmanın sonuçlarına göre, affiliate pazarlama ile uğraşan profesyonellerin önemli bir kısmı, formal bir eğitimden geçmeden bu işi kendi kendilerine öğrenmişler. Bu durum, eğitim enstitülerinin, sektöre daha çok eğitimli insan gücü kazandırmak için eğitim sistemlerine affiliate pazarlamayı da acilen eklemeleri gerektiğini ortaya koyuyor.

Kuzey İrlanda ve İngiltere’de 1000’den fazla pazarlama profesyoneli ile araştırmasını yapan Optimus Performance Marketing şirketi, katılımcılarının %47’sinin affiliate pazarlama ile ilgili olabilecek bir üniversite eğitimi aldığını ortaya çıkartmış.

Katılımcıların %53’ü, daha öncesinde böyle bir eğitimleri olmadığını ve mesleği kendi kendilerine öğrendiklerini belirtmişler. Bir çoğu kişisel bloglara affiliate pazarlama entegre ederek bilgi ve deneyim kazanmış. Katılımcıların %73’ü, bilişim ve pazarlama eğitimi içerisine affiliate pazarlamanın temellerinin daha çok dahil edilmesi gerektiğini düşünüyor.

  • %53’lük alaylı kitleye, nasıl kendi kendilerine affiliate pazarlama öğrendikleri sorulduğunda, ortaya şöyle bir istatistik çıkmış:
  • %42 internet üzerindeki eğitim sitelerinden,
  • %28 e-kitaplar ile,
  • %19 bloglar aracılığıyla,
  • %8 video içerikler ile,
  • %4 de basılı kitaplar aracılığı ile affiliate pazarlamayı öğrenmiş.


Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Affiliate işinin üniversitesi yok ki. Oxford vardı da biz mi gitmedik 🙂

  2. kimsede eğitim yok ama öğreten sağlam kaynaklar var.Çoğu kişi bu sistemi yada interneti emek sarf etmeden para kaynağı olarak görüyor.Yanlışta burada başlıyor sistem çok kolay ve basit olmasına rağmen affliate sistemlerine kayıt olup kazanamıyom diye bırakan da çok nedeni ise en basit bir örnek bir blog açıyor satacağı ürün hakkında biraz bilgilendirici yazılar yazması gerek ama kimse böle yapmıyor direk başka sitelerden yazıları alıp kopyala yapıştır yapıyor sonra internetten para kazanılmıyor diyor. Böle kişiler çok çok değil birazcık emek vermek gerek.

  3. internet sitelerinde çok açıklayıcı eğitimler yok ama bunun için gerçek sayılı eğitim setleri de yok değil yeter ki emek verin internet havadan para kazanma yeri değil maalesef bu arada çok güzel konuya değinmişsiniz.

Fikrini söyle

*