19 Kasım 2018

Ağ Pazarlama (Network Marketing) Nedir, E-ticarette Kullanılabilir mi?

ağ pazarlama
pazarlama yani bir diğer adıyla network marketing kimileri tarafından 21. yüzyılın iş modeli olarak lanse edilse de sahip olduğu kötü şöhret nedeniyle son zamanlarda birçok kişi tarafından şüpheyle yaklaşılan bir iş modeli.

Ağ pazarlamasının kısaca tarihine bakacak olursak, bazı kaynaklar, 1920’ler ve 30’larda da bu sistemin denendiğine dair bilgiler veriyor. Daha sonraki dönemlere baktığımızda ise, 1940’larda California Vitamins adlı firma, ne kadar çok satış temsilcileri olursa, bir o kadar satış yapabildiğini fark ediyor ve müşteri kitlelerinin artmasındaki en büyük etkenin satış temsilcilerinin arkadaş veya aile gibi çevrelerindeki kişilerin bu ürünleri satın almasından kaynaklandığını görüyor.

Bunu fark eden şirket daha sonra ürünlerden memnun kalan müşterilere, satış yaptıkları takdirde belli oranlarda komisyonlar vereceklerini belirterek onları da sisteme dahil etmeye başlıyor. Böylelikle ağ pazarlama sisteminin temelleri atılmaya başlanıyor.

1959’da ise ağ pazarlamanın en meşhur örneklerinden Amway doğdu ve şirket bu iş modelini doğrudan kullanmaya başlayarak çevresinde satış yapan bir ağ oluşturmaya başladı. Şirket şu an 80 ülkede hizmet vermekte.

Ağ Pazarlama Nedir?

Ağ pazarlamada kullanıcılar bir şirketin ürünlerini kullanmaya başladıktan sonra, bu ürünleri satarak şirketten belli bir komisyon almaya başlarlar. Artık şirketin bir satış görevlisi olan bu kişiler, kendi çevrelerinde de bu ürünleri tanıtıp, başkalarını da bu ağa katmaya çalışırlar ve ağa kattıkları her kişi üzerinden belli bir komisyon oranı almaya başlarlar. Burada alınan komisyonların alttaki üyeden değil, şirketin en tepesi tarafından verildiğini de belirtmek gerekiyor.

Yaratılan bu ağ, yeni katılan her üyeyle daha da büyür ve en fazla üyeyi getirenler getirdikleri üyelerin yaptıkları satışlar üzerinden aldıkları komisyonlarla belli bir gelir elde etmeye başlarlar. Network marketing’in bu tanımı nedeniyle, kullanıcılara “çalışmadan para kazanabilirsin” mottosuyla anlatıldığı için ilk bakışta bir heyecan oluşturmakta; fakat özellikle Türkiye’de yaşanan “saadet zinciri” vakasından sonra bu pazarlama yöntemi kötü bir şöhrete kavuşmuştur.

Her ne kadar saadet zinciri -İngilizce ismiyle “pyramid scheme”- ağ pazarlama sanılsa da aslında ağ pazarlamanın değiştirilmiş bir halidir ve iki sistem birbirinden farklıdır. Saadet zincirinde ortada bir ürün yoktur ve para ile para kazanmaya çalışılır. Saadet zinciri ve ağ pazarlama arasındaki farklar için buraya bakabilirsiniz.

Ağ pazarlamada ülke, bölge dağıtıcıları veya toptancılar araya girmediği için, ürünlerin satışında aracı olan kişi doğrudan kar sahibi olur. Ağ pazarlama genel olarak klasik ticaretin aksine, her bireyin kendi emeği karşılığında bir kazanç sağlaması temeline dayanmakta.

Ağ pazarlamada, şirketlerin belirlediği farklı seviyeler bulunmaktadır ve bu seviyelerde 10 alt kademeye kadar komisyon dağılımı olabilir. Buradaki amaç, ağa dahil olan herkesin eşit oranda kazanç sağlayabilmesidir; bu nedenle de bir kazanç sınırı bulunur.

Ağ pazarlamada “binary tree” adı verilen bir uygulama vardır. Burada şirketin ürünlerini satan kişiler sağ ve sol olmak üzere iki kola ayrılırlar ve iki kolun da eşit bir şekilde büyümesi sağlanarak, dengeli bir gelir dağılımı yapılmaya çalışılır.

Ağ pazarlama, e-ticaret firmalarında da kullanılabilir mi?

Ağ pazarlamanın internet üzerinden kullanım örnekleri yurtdışında mevcut durumda. Kullanıcılar internet üzerinden online mağaza açabiliyor ve bu kullanıcıların da kendi alt mağazaları olabiliyor.

Alt mağazalar satış yaptıkça, üst katmandaki mağazalar da en tepedeki şirketten belli bir oranda komisyon alıyor. Buradaki sistemin de ağ pazarlamaya uygun olması için her mağazanın belli bir katmanda alt mağazaya sahip olması gerekiyor. Böylelikle mağazaların eşit bir şekilde kazanç sağlaması prensibi doğru bir şekilde uygulanmış oluyor.

Türkiye’de network marketing sistemini uygulayan e-ticaret şirketlerine örnek olarak “incir.com” gösterilebilir. Henüz bu platform üzerinde kendi mağazalarını açanlar, alt mağazalarını açıp onların satışlarından bir komisyon almıyorlar; fakat incir.com röportajında, şirketin gelecek planlarından bahsederken, firmanın network marketing üzerine de yoğunlaşacağı ve Amway modeli ile kullanıcıların alt mağazalar oluşturarak kendi ağlarını genişletebileceklerini yazmıştık.

Bu iş modelinin farklı seçeneklerle online mağazalara uyarlanabilmesi mümkün. Fakat bu noktada, yukarıda da belirttiğimiz gibi kullanıcıların network marketing ile saadet zinciri arasındaki farklara dikkat etmeleri gerekiyor. Geçmişte yaşanan saadet zinciri vakaları nedeniyle birçok insan mağdur duruma düşmüştü ve bu durum saadet zinciriyle ağ pazarlamasının arasındaki farkların bilinmemesi nedeniyle, ağ pazarlamasının üstüne yıkılmıştı.

2010 yılında yaşanan mağduriyetler sonrasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı network marketing sistemleri hakkında bir basın açıklaması yayınlayarak tüketicileri saadet zinciri ile network marketing’i karıştırmamaları için uyarmıştı. Basın açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir tüketici ya da girişimci olarak ağ pazarlamasıyla ilgili bir çalışmada yer almaya başlamadan önce hem mağdur olmamak hem de mağdur etmemek için yukarıdaki basın açıklamasında 7. maddede yer alan açıklamalara dikkat edilmesi gerektiğini unutmamak gerekiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. Uzun araştırmalar sonunda hem kendıme hem mılletıme faydalı bende bır ağ sistemi arayışı içerindeydımVe sonucunda da buldum.%100 türk sermayeli olan çalıstıgım fırmanın hem sıstemınden hemde ürünlerinden çok çok memnunum .Bu sistem içerisinde yer alan ama sürekli baskı halınde calısan bır çok ınsan var fakat benım çalıstıgım fırmanın ozellıgı uye yapma baskısı satıs baskısı yok sadece kendınıze urun almak ıcın bıle uye olabılırsınız .Bu yuzden Silva pazarlama ya göz atmanızı hatta üye olmanızı şiddetle tavsıye edıyorum.

 2. Bence başarılı network olusturmak firmaya ve urunlere guvenmekle baslar.İnanınki daha sonra hepsı zaten geliyor.Ve cok fazla sıstemın sızı sıkmaması lazım dıye dusunuyorum.Ve ben suan bu sekılde bır sırketle calıstıgım ıcın cok memnunum.Çünkü %100 türk sermayeli**1000 e yakın urun var temızlıkten kısısel bakıma pratık urunlerden tutunda ıhtıyacınız olan hersey var ve urun gruplarının asıl amacı dogaya ve ınsan saglıgına zarar vermıyor olmaları .Ayrıca heray sıparıs vermek zorunda degılsınız heray uye yapmak gbı herangı bır zorunlulugu yok,kotannız yok ne zman sıparıs vermek ıstersenız de danısman fıyatından yararlanbılıyosunuz guvenıyorum,kullanıyorum,kazanıyorum,kazandırıyorum ve tavsıye edıyorum.silvapazarlama.com.tr 444 1 761

 3. Merhabalar Network Marketing konusunda gerçekten çok dikkatli olunması gerektiğini düşünenlerden biriyim. Zira günümüzde para kazanma ve ek işler yada network marketing konularında herkes bişeyler yazıyor çiziyor konuşuyor ama gerçeği söylemek gerekirse bunların çok az bir kısmı harcanan emeklerin gerçek karşılığını verebiliyor. Kendimden örnek vermek gerekirse ben bu işlerde tam tamına 7 yılımı harcadım ve neredeyse bütün network marketing firmalarını, affiliate firmalarını vs hepsini inceledim ve bunlar hakkında bilgiler tecrübeler kazandım. Peki bu tecrübeler nedir dersek, benim en önemli tecrübem doğru zamanda doğru iş yapmak oldu.Evet doğru zamanda doğru iş kavramı gerçekten çok önemlidir ve aslında bu işlerin can damarı niteliğindedir. Doğru zamanda doğru işlerin neler olduğunu görmek aslında çokta zor değildir ama bu konularda internetin bilgi çöplüğü haline gelmesinden dolayı insanlar artık doğru bilgilere erişmekte çok zorluk yaşıyorlar. Bu zorlukları en çok yaşayanlardan biride bendim ama baktım ki her kafadan bir ses çıkıyor ve işler iyice içinden çıkılamaz bir hale geliyor, işte tamda bu noktada mantığımı harekete geçirdim ve kendi mantığım doğrultusunda arayışlara başladım. Önce doğru zamanda doğru işlerin neler olabileceğini düşündüm ve şöyle bir gözümü açıp etrafıma baktığımda artık ticaretin büyük bir çoğunluğunun internet ticareti yani E TİCARET haline geldiğini gördüm. Burdanda anladım ki internet ortamı bu kadar gelişmişken ürün alıp satmaya yönelik klasik networkler aslında pekte mantıklı değil ve hatta insanlar artık bu işlerle uğraşmaktan sürekli ürün alıp satmaktan veya sürekli birilerini davet etmekten bıkmış durumda. Tamda bu noktada ben öyle bir şey yapmalıydım ki hiç ürün alıp satmadan internetin tüm nimetlerinden faydalanarak hem NETWORK MARKETİNG hemde E TİCARET yapabilmeliydim.. Bu arayış içindeyken şimdiki işimle tanıştım ve gerçekten aradığım bütün kriterlere uygun tamda bana göre bir iş olduğunun farkına vardım. ve artık hepsiburada, morhipo gibi içinde onlarca kategoride onbinlerce ürün bulunan bir e ticaret sitem var depo, sipariş, iade ürün takibi vs hiçbir angarya ile uğraşmıyorum ben sadece kendi sitemi tanıtıyorum ve kazanmaya odaklanıyorum ve bunun yanındada yine internet ortamında bu işi para kazanmak isteyen dostlarla paylaşarak onlarında kazanmalarını sağlıyorum ve bu sayede organizasyonumla birlikte hem network marketingten hemde e ticaretten beraber kazanmanın haklı mutluluğunu yaşıyoruz. Benim için doğru zamanda doğru iş çağımızın sektörleri olan network marketing ve e ticaret ve bu iş sayesinde hem e ticareti hemde network marketingi sekronize olarak yapabilme imkanı buldum. BU İŞ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ SAHİBİ OLMAK İSTEYENLEREDE YARDIMCI OLMAKTAN BÜYÜK MUTLULUK DUYARIM. BENİM İÇİN BU DÜNYADAKİ EN GÜZEL ŞEY BİRİLERİNE FAYDALI OLARAK KAZANMALARINI SAĞLAYIP ONLARIN YÜZLERİNDEKİ TEBESSÜMLERLE MUTLU OLABİLMEKTİR. EL ELE VERİP BERABER KAZANMAKTAN DAHA GÜZEL BİR DUYGU YOKTUR BENİM İÇİN.
  HERKESE SAYGILAR SELAMLAR HURMETLER VE BOL KAZANÇLI GÜNLER DİLERİM…

  İRTİBAT : 0542 401 23 69

  • ibrahim avşar der ki:

   dünyada elde ettiği kazancın %60 ını dağıtan ikinci bir firma varsa ben bu işi bırakırım varmı?

 4. Burcu Ataer der ki:

  Merhabalar,ben Network yapmak için uzun süre firma aradım.Sonunda Vergi sıralamasında 4. olan ve 159 ülkede bize sponsorluk hakkı veren,ürünlerinden net %43 kar bırakan,internetten bize yıllık 44 tl karşılığında satış sitesi açan ve üstelik bu ürünleri alıcıya kendi kargolayan vergi vs bütün işlemleri kendi ödeyen,kariyerden düşme olmayan,kayıt parası almayan,yıllık yenileme ücreti almayan yani 0 masraf ile başladığım üstelik ürünleri yüzde yüz bitkisel olan ve bu ürünlerinin arasında Nobel Tıp ödülü almış olan ürünü bulunan her konuda rakipsiz ve ülkemizde 2001 yılından beri faaliyette olan muhteşem firmayı buldum
  .
  İlgilenmek isteyeler beni arayabilirlr,
  TEL: 05373946251

 5. merhabalar değerli okurlar eğer buralara kadar gelip bu işi araştırdıysanız gerçekten bu sektöre ilgi gösteriyor ve başarılı olmak istiyorsunuz demektir. çünkü bu işi duyan çoğu arkadaşımız etrafından duyduğu bir kaç dedikoduya kulak asıp işi ve sektörü hiç araştırmıyorlar bile. benim size bu sektör hakkında çok ufak ve çok da etkili doğru olduğuna yüzde yüz inandığım bir tecrübemi aktarmama izin verin. bu sektörde dikkat edilmesi gerekenler firma ürün ve en önemlisi TAKIM(EKİP) size hangi firmadan hangi ürünle gelirlerse gelsinler ilk önceliğiniz kendinize de güveniyorsanız muhattap olduğunuz kişinin takım performansını irdelemeniz olması gerekiyor. tam olarak 4 farklı firma dolaştım ciddi tecrübeler edindim ve şuan ülkemize bir dünya markası büyüme hızı ve en çok para kazandıranlar listesinde ilk 10 da 6 kişi bulunduran firmayı son olarak tercih ettim ve hızlı bir şekilde ekiplerimizi kuruyoruz.

 6. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının bildirisinin linki kırık, düzeltebilir misiniz lütfen?

 7. şimdi bir firma çıksa ve size deseki http://www.sitenizinadı.com olan bir domain belirleyin biz bunun altına 100.000 den fazla rekabetçi fiyatlarla ürün koyalım tedariğini yapalım kargosunu yapalım ve sizin markanız ve logonuzla müşteriye ulaştıralım, ve tüm bu süreçte işin hukuksal kısmı, teknikservis, call center, gibi bütün detaylarını biz halledelim, siz sadece sitenizin reklamını yapın? nedersiniz hoş olmazmı
  üstelik sizden 990 TL yi 9 taksitte ödeterek bunu yapsa ve deseki kardeşim siz bize bu parayı ödediniz ama biz bu paranın 700 tl sini size alışveriş çeki olarak geri verelim sizde bu çekleri kendi sitenizde kendi alışverişlerinizde yada eşinize dostunuza reklam amaçlı dağıtın dese ve ayrıca geri kalan 290 TL yide size kendi logonuzu barındıran 100 adet kampanyalı ürünlerin olduğu katalog, 100 tane dolap magneti ve 100 tanede kartvizit olarak size gönderse hoş olmazmı?
  yani deselerki kardeşim ben senden bişey istemiyorum, sen sadece sitenden satış yap bunun için hertürlü desteği ben sana veriyorum dese?
  ve işin can alıcı kısmı sisteme referansla üyelik kabul etse yani herkes birilerinin referansı olarak sisteme dahil olsa? buda şu demek ben sana referans vereceğim sen başkasına o başkasına
  ve tüm bu referans verdiklerinin referans verdikleri kendi sitelerinden sadece kendi evlerinin alışverişlerini yapsalar bile bu karlardan size küçük primler verse?
  yani siz sadece 2 kişiye referans verseniz 2 kişiler 4 kişilere 4 kişiler 8 kişilere referans verse yaklaşık 2-3 ay sonra ekibinizde yaklaşık 128 kişi olsa bunlarda kendi sitelerinden ayda 100 tl alışveriş yapsa 12800 tl ciro olmazmı? bu cirodanda size %16 verse ve bu referanslar çoğaldıkça 128 kişiniz 256 veya 512 kişi olsa birde o ciroyu hesaplasanız güzel olmazmı. yani kısa vadede herkesin bir web sitesi sahibi olmasını hedefleyen bu şirket buna vesile olanlarada cömertliğini esirgemiyor.
  kimseye referans vermediniz diyelim kendi sitenizden zaten indirimli olan ürünleri alarak ve bu ürünleri geliş fiyatı üzerinden alarak 2 kere kar etmezmisiniz?EDERSİNİZ!!!!
  GELECEKTE HERKES İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ YAPACAK
  SİZ İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ YAPAN TARAFTAMI OLMAK İSTERSİNİZ YOKSA İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ YAPTIRAN MI?

 8. yüksel kuvvetliışık der ki:

  networkmarketing firmaları iki guruba ayrılır. 1.gurup organizasyondan %20,parakende satıştan %80 gelir dağıtan firmalar. 2.gurup organizasyondan %80,parakende satıştan %20 gelir dağıtan firmalar. ayrıca netwörk firmalarının üç aşamaları vardır. 1.giriş aş.aması, 2.gelişme aşaması, 3.olgunlaşma aşaması. gelirin %70,i 1.aşamada. %20,si 2.aşamada. %10,u 3.aşamada. disbiritörlerine pirim olarak dağıtılır.bu sistemlerde kazanabilmek için DOĞRU ZAMANDA DOĞRU YERDE olmak gerekir. yani dahil olduğunuz firmanın 2.gurupta %80 organizasyon ağırlıklı olması ve 1.giriş aşamadaki %70 gelir dağıtan olması gerekmektedir.bu aşamada firmalar varmıdır? evet çok daha fazlasıda vardır.

 9. Hşim Arslan der ki:

  mega holdings n network urunu mü ? mega ile iş yapmam hakında bilgiyi kimden alabilirim ?

  • sevban akar der ki:

   bir network marketing yapan düzgün ve yasal kaliteli bir firma arıyorsan doğru adres mega holdingstir haşim kardeşim…

 10. Elinize Sağlık Çok Faydaları bir konuya değinmişsiniz,Burada en önemli olan sektörün içinde sürekli varolacak resmi olarak Türkiye de faaliyet gösteren gerçek zamanlı gerçek networklerle çalışmaktır.

 11. bayram der ki:

  Piramit yapılanmaya Hayır

  • burak der ki:

   Bayram piramit yapılanmaya hayır demişsin ancak bana şuan yaşadığın ülkede piramit olmayan bir yapı gösterme şansın var mı ? fabrikalar,okullar,özel sektör,devlet hepsi piramit olarak düzenlenir ayrıca Network marketing piramit bir yapı değildir. biraz araştırma yaparak bunu anlayabilirsin ayrıca bu şekilde bilgisiz insanların bu konuda yorumları yüzünden Türkiye büyük bir sektör olan Network Marketing i yanlış tanıyor ve önyargı yapıyorlar bütün dünyada 100 milyar $ üzerinde bir ciro oluşturan network marketing doğru bir iştir ve çoğu insanın hayatına yön vermesine yardımcı olmuştur bu şekilde yapılan yorumları insanlar ciddiye alıyor ve bu harika satış planını kötü bir şey olduğunu sanıyor lütfen verilen emeklere biraz saygı duyun .

 12. hocam iyi günler.

  paylaşımınız için teşekkürler.

  piyasaya henüz yeni giren bir network marketing firması var. bu işte ilk olarak lider olma şansını yakalayabilirsiniz.

  arayış içerisindeki networkerler için ideal.

  http://www.fgxpress.web.tr

  Etiketler : network marketing, para kazanmak, ek gelir

 13. Gozde der ki:

  Gercekten guzel anlatilmis yorumlarda cok seviyeli ama incir sisteminde birseyin uzerinde durmakta fayda var incirde kendi urettigimiz markasi kalitesi belli olmayan urunleri kimse pazarlamanizi istemiyor zaten piyasada olan herkezin hangisi icine siniyosa onu aldigi urunlerin siparisini kendinize yonlendirmeniz isteniyor isin en temiz kismida bu bence 🙂 e hal boyle olunca da ekip kurmamiz ve daha buyuk cirolarla daha cok kazanmamizin onunde hicbirsey duramiyor

 14. En guzel network isi megadan

 15. feridun der ki:

  Arkadaşlar,

  Kusura bakmayın ama bu gun yazdığınız yorumlara bakıyorumda kendınızı kandırıyosunuz.Network marketıng sektorunde dunyada bır ılk başlatarak bu gun kazandıran altın şirketi bu işi atın kolye, tek taş,yuzuk,bilezik tarzı %100 altın olmakla beraber altın ile yapıyor. malıyetlere bakıldığı zaman sizin girişi ücreti olarak talep eitiğini< rakamın 10/1 bile deği.Kazanca bakıldığında size vadedilen rakamlar aşağı yukarı kazancım aynı .Bu gün sektörde olduğunu düşünen arkadaşlarım önce kafanı bi kaldır etrafına bak kım bu işi nasıl yapıyo ve hangı şirketler var ürünleri ne kısacası araştır. Sizin bildiğiniz tek şey sunumu alğınız kişiye tabi olup onun çıtaları hayal dunyasına ayak uydurmanızdır…
  OTURDUĞU YERDEN BAŞARILI OLUCAĞINA İNANAN TEK VARLIK TAVUKTUR.
  ardaşım etrafına bak korkorune inanma… 😀

 16. Yunus Emre KORKMAZ der ki:

  FGXpress Türkiye Ekiplerini Kuruyor
  Dünyanın En Çok Kazandıran Sistemlerinden Biri Olan Network Marketing te Sizde Yerinizi Profesyonel Bir Ekipte Alın.
  Bilmeyenler için FGXpress Powerstrip bantlarını satmakta ve satış oranlarını yükseltmek için de Network Marketing sistemini kullanmakta. Peki Nedir Network Marketing? Network Marketing kelime anlamında network(ağ) marketing(pazarlama) anlamlarına gelmektedir. Network Marketingte üretici firma kendine distributorler bulur ve ürünlerinin daha geniş bir kitleye yayılmasını sağlar. Çağımızda gelişmekte olan bu sistemi pek çok insanı para derdinden kurtararak milyonlarca insana ekmek kapısı olmuştur. Peki sistem nasıl işliyor? Dediğim gibi firmanın distributorleri var ve bu distributorler de kendilerine yeni distributorler buluyolar sağ ve sol kol şeklinde böylece sistem gittikçe dallanarak büyüyor. Siz bir üyenin alt ğyesi oluyorsunuz ve sizde sisteme kayıt ettirdiğiniz herkesi kendi alt üyeniz yapıyorsunuz. Eminim şuan aklınızda ben niye başkasının alt üyesi olarak ona para kazandırayım diye düşünüyorsunuz ama siz birinin alt üyesi olduğunuzda o kişinin de başka birinin alt üyesi olduğunu unutmayın ve buda network marketing sisteminde çok önemli olan bir noktaya getiriyor bizi. TAKIM. Network marketingte takım seçimi gerçekten önemli bir faktördür. Düşünün bu işe yeni başlıyorsunuz belli bir miktar para yatıracaksınız ve güvenmediğiniz sizinle ilgilenmeyen bir takımın parçası olmak ister misiniz? Aklınızdaki cevap hayır olsaki bu metni okumaya devam ediyorsunuz. Network Marketing sistemini açıkladığımıza göre gelelim markamıza FGXpress. FGXpress başta da belirttiğim gibi POWERSTRIPS bantlarının üretici firması. Yani Sisteme dahil olduğunuzda satışını yapacağınız ürün POWERSTRIPS. Powerstrips bantları ağrı kesici özelliğe sahip deri üzerine yapıştırılarak kullanılan bir bant. İçindeki çeşitli mineral ve maddeler sayesinde kas ağrı ve zedelenme tedavisinde kullanılmakta. Ürün gayet başarılı olsa ki yabancı ülkelerde FGXpress firması tavan yapmış durumda ve yakın bir zaman diliminde FGXpress firması Türkiye’ yi de işe dahil etmek için kolları sıvadı. Sizde ikna kabiliyetim yüksek nasıl para kazanırım bu ikna yeteneğimi nerde kullanırım diyorsanız sizleri FGXpress’ i Türkiye’ ye getirmiş olan takımımıza bekleriz. Bizlere katılmak ve ayrıntılı bilgi için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.
  İletişim:
  Mail:ynsnmr@hotmail.com
  Facebook: https://www.facebook.com/yunusemre.korkmaz.9
  GSM: 5349378781

 17. Sevgili Arkadaşlar kimse benim tavuğum yumurtlamaz demez.Bu sektör acımasızdır ve İSTEMEDEN de olsa çevrenize zarar verirsiniz.Tabiki network yakın çevre ile yapıldığından en başta yakınlarınıza zarar verirsiniz.Turkıyeye yeni gelen dünyada 60+ ülkede rüştünü ispatlamış devlete vergisi ödeyen,kota ceza,stok olmaksızın bütün dunyada çalışma imkanı veren VE EN ÖNEMLİSİ BU SEKTÖRÜ DOMİNE ETMEYE GELEN,bugune kadarki mutsuz insanlar çöplüğü ortadan kaldırmak gibi bir vizyonu olan,SEKTÖR DEVİ OLMAYI HEDEFLEYEN VE BU YUZDEN KASASINA GİREN HER 100 USD NIN 60 INI BİZLERE VEREN,sektörün yeni nesil devini tanımak isterseniz iletişime geçiniz.Ve tabikide herkesle değil işin gereklerini yapabiilece arkadaşlara hitap ediyorum eğer şartlarda anlaşabilirsek , önce kendinizi sonrasında beni ikna ederseniz sizi bu işle tanıştırabilirim.
  Unutmayın Fırsat Başında Yakalanırsa Fırsattır ,Seçimleriniz Hayatınızın Akışını Belirler..
  mahir.kyani@gmail.com

 18. Çok güzel bir yazı olmuş. Ülkemizde henüz tam anlaşılmayan bu sektörü ve yüzyılın ticaretini doğru anlamak, yapmak ve karar verdikten sonra doğru bir şirket ve sponsor seçimi çok önemlidir.

 19. ersin der ki:

  türkiyeye yeni girecek network firmasında açlışmak ve en üstten başlamak isteyen herkesi bekliyoruz..
  05325848132

 20. Türkiyenin en güvenilir ve en hızlı büyüyen kazan-kazandır sistemi için referans olabiliriz..7-24 destek ekibimizle 100.000 den fazla ürün çeşidi ile sizde geleceğinize bir yatırım yapın ..
  referans için : skype : ibrdesign

  acele edin kaçırmayın…

 21. nurhayat der ki:

  Bu konuda önereceğim en yararlı kaynak Ticari Cemaatler kitabı.
  Network marketing neler götürüyor hayatımızdan, çok güzel özetlemiş.

 22. Türkiyede Peyk Akademi adıyla yerli bir şirket kurduk network marketingi affiliate marketing sistemiyle birleştirerek eticaret sitelerinin satışını yapıyoruz aynı zamanda affiliate ile ücretsiz üyeler alarak onların bizim sitemizden yaptıkları satışlardan komisyonun %50 kar oranını veriyoruz. Hem ücretsiz üyelerin daha fazla kaar etmesini sağlıyoruz hemde network marketing olan ilginin artmasını sağlıyoruz… http://www.peyk.com.tr

 23. cemile der ki:

  Merhaba. Sinirlama olmayan bir is firsati icin bana ulasin. Cemile Kuday 05070922003

 24. Yepyeni bir iş firsati yeni bir sistem kendime saglam ortaklar ariyorum guvenilecek hangi sehirden oluesa ilgilenenler 05070644712 bana ulsabilirler http://peyk.com.tr/canli_sunum/

 25. Yusuf der ki:

  Henüz 1 yıllık bir firma İncir Elektronik A.Ş. E-ticaret ile Ağ pazarlamayı birleştiren türkiye de ve dünyada ilk olan bir proje. Çok hızlı büyüyor. Detaylı bilgi için http://www.incir.com ziyaret edebilirsiniz. Şahsıma ait olan http://www.bedestenavm.com e ticaret sitemi örnek olması açısından inceleyebilirsiniz.Bu adaletli sistemde yerinizi almak için http://incirgirisimci.blogspot.com.tr/ adresine girip detaylı bilgilere erişebilir ve referans alabilirsiniz. Herkese bol kazançlar dilerim.

 26. Genel olarak network marketing konusu ülkemizde es geçilen konulardan biri olmuştur. Terimlerini anlamadığımızda kaynaklanan sorunlar ve e ticarete tam anlam ile entegre edilememesi de bunda etkili olmuştur diye düşünüyorum.

 27. Arkadaslar 3 ay arastırdıgım en iyi şirketlerden birisi olan Kyani Ailesine katıldım ve allahtan katılmısım yatırdıgım parayı 3 gunde aldım üst kollarım 62 gunde 8300 TL para kazandılar kanıtları herseyi var , % 62 bir prim vererek dünyada kimsenin yapamadıgı ezberi bozdu ve 10 yıldır çok iyi yerlere geldi sizde gelebilirsiniz öğrenilebilir birsey sadece videoları izleyin internetten sonra bana ulasın baska birsey demıyorum 0543 262 28 97

 28. Hakan Yücebaş der ki:

  Kazandıran Altın candır gerisi heyecandır..

  0553 180 23 21

 29. ABUZER ELÇİ der ki:

  ARKADAŞLAR BENDE BİR NETWORK BENZERİ AMA %100 YERLİ YAZILIMLARI OLAN BİR ŞİRKETLE TANIŞTIM.BU SAYEDE HAYALLERİME ADIM ADIM GİDİYORUM. ARAŞTIRMAK İEYEYEN ARKADAŞLARA… POSAVİS… BİR PROJEDEN ÇOK BİR DEVRİM. YERLİ OLMASI ARTI BİR AVANTAJ…BAYİ SINIRI VARDIR…
  İLETİŞİM:507-222 95 05

 30. Evde serbest, çalışacağı saati kendi belirlediği +18 yaş üzeri bilgisayardan anlayan herkesin yapabilecegi iş projemizde internet üzerinden çalışabilecek, kişiler aranmaktadır. Evinize ofisinizi kurarak bilgisayarınızın başından nakit para kazanabilirsiniz..Dünyanın neresinde olursan ol
  Sizde boş zamanları ek bir işe ayırıp kazanmak istiyorsanız “Yapabilirmiyim demek yerine Hemen iletişime geçin

 31. Henüz Türkiye pazarına 2 ay önce giren Organo Gold firmasının ilk distribütörlerindenim. Kahveni değiştir, hayatın değişsin yaklaşımı ile organik sertifikalı reishi mantarı içeren Brezilya kahvesi Dünyanın ilk helal sertifikasını alan kahve. Tanıtım toplantısına katılmak için mail ile başvuru yapabilir, sitemi inceleyebilirsiniz.
  http://www.didemengin.organogold.com
  Didemen@yahoo.com

 32. http://organogold.pro/ucretsiz-kayit-ol/?r=95

  linki tıklayın ücretsiz kaydınızı oluşturun yardımcı olalım..

  organogold

Fikrini söyle

*