19 Haziran 2018

Ağustosta Groupon ve LivingSocial’ın Kazançları Düştü

Global günlük fırsat siteleri veri toplama ve araştırma sitesi CouponHq, Ağustos ayında Groupon ve LivingSocial‘ın kazançlarının düştüğünü belirtiyor.

Fırsat sektörünün iki devinin de kazançlarının son iki aydır üst üste azaldığını belirten CouponHq, ABD pazarının yavaş yavaş doyuma ulaştığını, uluslararası pazarların ise hızla büyüme gösterdiğini belirtiyor.

CouponHq, Groupon kazancının Ağustos ayında %4.8, LivingSocial kazancının ise %1.8 azaldığını belirtirken, Ağustos ayında Irene kasırgasının da satışları olumsuz etkilediğinin altını çiziyor.

CouponHq Ağustos ayında 44 ülkeden 150.000 fırsat sitesinin datalarını toplayıp, değerlendirmelerini gerçekleştirdi.

Groupon aylık seyahat fırsatı satış adedinin %14 azaldığını ileten CouponHq, hem Groupon’un hem de LivingSocial’ın ortalama fırsat fiyatlarının Mart ayından Ağustos ayına 41 dolardan 57 dolara yükseldiğini belirtiyor.

Groupon’un Ağustos ayında en fazla kazanç sağlayan 5 fırsatının Groupon Getaways seyahat fırsatlarından sağlandığını ekleyen CouponHq, LivingSocial Escapes satışlarının arttığını da iletiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*