13 Kasım 2018

Auvintage.com: Cem Yılmaz’ın eşi Ahu Yağtu’nun E-ticaret Girişimi Yayında

Ahu YağtuCem Yılmaz’ın eşi Ahu Yağtu‘nun geçen yılın ortalarından beri proje aşamasında bulunan e-ticaret girişimi Auvintage.com, bugün itibarıyla kapılarını ziyaretçilere ve vintage severlere açmış bulunuyor. Geçmiş dönemde farklı dönemlere özel vintage kıyafetlerin satışını yaptığı Cihangir’deki fiziksel mağazasında edindiği tecrübeyi internete taşımaya karar veren Yağtu, Auvintage girişimi ile özellikle internet üzerinde birbirine benzeyen modelleri görmekten sıkılan ve vintage meraklısı olan kişileri sevindirebilir.

Sadece ürün tarafında değil, site tasarımında da baştan aşağı vintage bir havanın estiği Auvintage’da, 1950’lerden 2000’li yıllara kadar uzanan bir yelpazedeki kıyafet tipleri sergileniyor. Örneğin ziyaretçiler 70’lerden Peck&Peck marka bir uzun elbiseyi de, 80’lerin modası olan mor krokodil desenli bir tulumu da, 2000’lerden bir Ellen Tracy model kıyafeti de satın alma şansına sahipler.

Aralarında bluz, ceket, triko, pantolon, ayakkabı, kürk ve çanta gibi eşyaların olduğu Auvintage’ın kadın kategorisinde 1950-2010 yılları arasından 265 ürün, erkek kategorisinde ise yine aynı dönemden 48 ürün yer alıyor. Auvintage’ın blog kısmında ise haber, röportaj ve vintage kültürü üzerine bilgi edinmeniz mümkün. Örneğin vintage kelimesinin ne anlama geldiğini merak edenleriniz için Auvintage blogunda kısa bir yazı paylaşılmış.

Bir ürüne vintage diyebilmek için gerekli bazı şartlara uygun olması beklenmektedir. Kullanıldığı tarihten itibaren üzerinden en az 20 yıl geçmiş, ait olduğu dönemin stil ve yaşantısını yansıtan ve hala giyilebilir durumda olan ürünler vintage olarak kabul edilmekte. Annenizin dolabında bulunan belki pek çok ürün bu kategoriye girecek olsa da kesin olarak bilmek için iyi bir araştırma yapmanız şart. [devamı için tıklayın]

Auvintage’da ayrıca kendi ürünlerinizi de satışa çıkartabiliyorsunuz. Özellikle ismini duyurmak ve gelir elde etmek isteyen birçok tasarımcının ilgilenebileceği bu kısımda ürünlerinizin 3 farklı açıdan çekilmiş fotoğraf ve diğer özellikleriyle bilgilerini gönderdiğiniz takdirde değerlendirmeye alınıyorsunuz.

Türkiye’de e-ticarete yatırım yapan ünlülerin sayısı çoğalıyor. Yurt dışında çok daha fazla sayıda olsa da Türkiye’de de Arda Turan ve Ebru Şallı’nın başını çektiği e-ticaret sektöründe Ahu Yağtu gibi isimlerin sayılarının kısa sürede çoğalması yüksek ihtimal. Özellikle stil tarafının ağırlık bastığı girişimlerin, doyuma ulaştığından korkulan Türk e-ticaretinde hala büyük şansa sahip olduğunu iddia edebiliriz.

AU Vintage   Yılların EskitemedikleriSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*