20 Kasım 2018

Airbnb, Asya Pasifik Çıkarmasına Sidney’den Başladı

Dünya çapında sunduğu online oda kiralama hizmetleri ve aldığı dudak uçuklatan yatırımlar ile e-ticaret gündeminde üst sıralardan inmeyen Airbnb, bu sefer de deniz aşırı ülkelerde açacağı yeni ofisleriyle gündemde.

ABD dışındaki 11. ofisini Avustralya’nın Sidney kentinde açmaya hazırlanan Airbnb’nin bir sonraki durağının ise Tayland ve Endonezya olacağı konuşuluyor. Sidney ofisi henüz yeni açılıyor olsa da, Avustralya hali hazırda şirket için büyük bir pazar olma özelliğini koruyor. Bugüne kadar ülkede gecelik 1 milyon konaklamanın üzerinde işlem yapıldığını belirten Airbnb yetkilileri, yeni ofisleri sayesinde bu rakamı daha da artırmanın peşinde. 1 milyonuncu işlem şerefine ülkede büyük bir parti vermeye hazırlanan şirket, Asya Pasifik bölgesine yakın gelecekte daha fazla odaklanacağını açıkladı.

2012’nin son çeyreğinde 100 milyon dolarlık yeni bir yatırım alacağı konuşulan Airbnb’nin, bu şekilde toplam değerlemesini 2 milyar doların üzerine çıkaracağı ifade ediliyor. Sitede gerçekleşen her işlemden yüzde 10′luk bir komisyon alan Airbnb için Uzak Doğu ve Asya pazarı büyük bir potansiyel arz ediyor. Online rezervasyon ve kiralama hacminin 2013 yılında 91 milyar dolara ulaşacağı öngörülen Asya Pasifik pazarı şirketin iştahını kabartmış anlaşılan.

Haziran ayında 10 milyon adet kiralama işlemine şahit olan sitede, geçtiğimiz Ağustos ayında aynı gün içerisinde 60 bin rezervasyon gerçekleştirildi. Kiralamalarının yarısını ABD dışındaki ülkelerden karşılayan Airbnb, hali hazırda Endonezya ve Tai dilinde hizmet vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay Türkçe sitesinin de duyurusunu yapan şirketin, önümüzdeki dönemde Türkiye’de de bir ofis açıp, açmayacağı ise merak konusu olmaya devam ediyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*