21 Kasım 2018

Airbnb, New York’taki Davanın Kazanan Tarafı Oldu

airbnb dava
Konut bulma servisi Airbnb, geçtiğimiz Mayıs ayında New York’taki yetkililer tarafından yasa dışı ilan edilmişti, ve bunun nedeni olarak konuklarını kiralayan ev sahiplerini koruyan yasanın ihlal edilmesi gösterilmişti.

Airbnb kullanıcısı Nigel Warren’a açılan dava ile Airbnb de bu durumdan etkilenmişti; ancak davanın sonucunun açıklanmasının ardından Airbnb ve Warren davanın kazanan tarafı olmuş oldu.

Hakim, kiralanan yerde ev sahibinin de olması durumda bu alanın ortak paylaşım alanı olduğunu belirterek, Warren’ın durumunda da paylaşım alanı kiralandığı sırada evde Warren’ın oda arkadaşı Julia Kodysh’in ortak alanı kiralayanla beraber bulunmasından dolayı bu eylemin yasalara aykırı olmadığı kararını verdi.

Bu kararın ardından New York’ta ortak paylaşım alanlarını kiralayarak ekstra gelir elde etmeye çalışan birçok Airbnb kullanıcısı, bu ortak paylaşım alanlarını kiralamaya devam edebilecek; fakat tüm apartmanı ya da daire kiralamaya çalışan kullanıcılar için bu durum halen yasal değil.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*