17 Kasım 2018

Airbnb’nin Son Çeyrekte Büyük Bir Yatırım Alacağı Konuşuluyor

Kullanıcılarına dünya çapında online oda kiralama hizmeti sağlayan Airbnb‘nin yılın son çeyreğinde büyük bir yatırım almaya hazırlandığı konuşuluyor.

Techcrunch‘ın derlediği habere göre; alacağı 100 milyon dolarlık yatırım ile toplam değerlemesini 2 milyar doların üzerine çıkaracağı öngörülen şirket, rezervasyon rakamlarını da her geçen gün baş döndürücü bir hızla yükseltiyor. Geçtiğimiz Haziran ayında toplam 2 milyon online işlemin yapıldığı sitede, 2012’nin ilk ayında bu rakam 5 milyona çıkmıştı. Sadece geçtiğimiz Haziran ayında ise 10 milyon kiralamanın yapıldığını söylersek firmanın yükseliş trendini daha iyi bir şekilde anlatmış oluruz.

San Francisco merkezli Airbnb‘nin alması planlanan 100 milyon dolarlık yatırımın kimden geleceği henüz netleşmese de, şirketin hali hazırdaki yatırımcılarının haricinde dışarıdan yeni bir firmanın bu sürece dahil olacağı konuşuluyor. Sitede gerçekleşen her işlemden yüzde 10’luk bir komisyon aldığı iddia edilen Airbnb’ye, her sene daha da parlayan yıldızı sayesinde global yatırımcıların ilgisini artırmaya devam ediyor.

Türkiye’de de bir süredir oldukça ilgi gören Airbnb’nin, resmi Türkçe sürümünün kullanıma sunulduğunu da geçtiğimiz günlerde size duyurmuştuk. Ülkemizde bugüne kadar 60 binin üzerinde kiralama gerçekleştirildiği siteden, Türkiye’de sisteme kayıtlı olan ev sahiplerinin 4 milyon liranın üzerinde bir kazanç sağladığını da bir kez daha hatırlatalım.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*