17 Kasım 2018

akakce.com Reklamları: ”Sen Hala Kazık Yemeye Doymadın mı?”

reklam-sen-hala-kazik-yemeye-doymadin-mi
Türkiye’nin popüler karşılaştırma sitelerinden akakce.com, internet üzerinden yayınladığı iki internet reklamıyla ses getirmeye hazırlanıyor.

Televizyonlarda gösterilmeyecek olan reklamların konusu ise “kazık yemek” üzerine kurulmuş. Genel kitleyi hedeflerken basit olma hatasına da düşmemiş olduğunu düşündüğümüz reklamlarda “sen hala kazık yemeye doymadın mı?” sloganı kullanılıyor ve tüketicileri fiyat ve ürün bilgisi karşılaştırarak kendileri için doğru ürünü bulmaya çağırıyor.

İlgili infografik: 25 Milyon Tekil Ziyaretçili Akakçe,“2012’nin En Popülerleri”ni Açıkladı

2013 yılında yatırım alan e-ticaret şirketlerinden birisi olan akakce.com, Japon Netprice Grubu’ndan söylentilere göre 5 milyon dolar civarında bir yatırım almıştı.

akakce.com’un Kurucu Ortağı Koray Karataş ile geçtiğimiz aylarda yaptığımız röportajda hem aldıkları yatırımı hem de trafik bilgilerini ve en çok karşılaştırma yapılan kategorilerin bilgisini almıştık.

Karataş: İlk iki sıra cep telefonu ve tabletten oluşuyor, burada bir sürpriz yok. Şaşırtıcı olan elektrikli süpürgenin üçüncü sırada olması. Biz bunu alışveriş yapmak isteyen insanların online alışverişi daha fazla düşünmeye başladıkları şeklinde yorumluyoruz.

akakce.com’un hazırladığı reklamlara aşağıdan göz atabilir, ayrıca reklam kampanyası için hazırladıkları “Yoksa Kazık Yersin” başlıklı sayfaya da göz atabilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. Hayatımda gördüğüm en kaba, en itici reklam.
  “Kazık yemek” lafını müstehcenliğe vurarak seviyelerini göstermeleri ve bir ürünü en ucuza satmayan siteleri kazıkçı ilan etmeleri akıl alır şey değil.
  Üniversitelerin reklam pazarlama bölümlerindeki derslerde okutulacak kadar ibretlik bir reklam kampanyası.
  Dünyayı kurtaran adam filmi bile çok daha mantıklı ve sempatikti.

 2. Bir reklam bu kadar itici ve kendi kalesine gol atan cinsten olabilir mi!

  Çok yazık olmuş.

 3. Haluk der ki:

  Ben baya sevdim, çok da eğlendim reklamı izlerken. Zizigo’nun ayaklı reklamından çok daha iyi.

 4. Akakçe gibi portalların fiyat kırdığı için kaliteyi düşürdüğünü düşünüyorum. işletmecileri kazık atanlar yerine koyması yazık olmuş ama reklamı eğlenceli buldum

 5. Kim ne derse desin harika bir reklam olmuş. Eleştirenler yurt dışındaki emsallerini hiç incelememişler sanırım…

Fikrini söyle

*