16 Kasım 2018

Alibaba ABD Mağazasını Açtı

Çinli e-ticaret devi Alibaba, ABD’deki doğrudan satış mağazasını bir ay süren bir beta deneme süresinin sonunda nihayet yayına aldı. 11 Main adlı site, Alibaba’nın iki ABD’li ortağı olan Vendio ve Auctiva tarafından işletiliyor.

Ama, Main 11’in özel yaklaşımı yüzünden, siteye girebilmek ve kullanabilmek için hala bir davetiyenizin olması lazım.

11 Main, ABD’deki sokak alış verişi kültürünü yansıtacak şekilde tasarlanmış bir e-ticaret alışveriş sitesi. Amacı ise tüketicileri en iyi online perakendecilerin ürünleri ile buluşturmak ve kişisel stillerini yansıtmalarını sağlamak. Bu yüzden hala yalnızca davet ile siteye girilebiliyor.

Bu anlamda baktığımızda sitenin mekanikleri, Alibaba’nın genel yapısından tamamen farklı. Alibaba tüm perakendecilerin ve toptancıların olduğu, herkese açık, çok kalabalık ve ucu bucağı olmayan bir yapı sunarken, 11 Main’in perakendeci listesi bir elin parmaklarını geçmeyecek gibi görünüyor; tabi göreceli olarak.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Amerika son zamanlarda özellikle Çin’e ayrı bir ilgi gösteriyor. Bunu karşı Alibaba sitesi dünyayı e-ticaret anlamında eline almış gibi görünüyor.

  2. Bu nasıl bir e-ticaret sitesi gerçekten anlamak mümkün değil. Resmen dünyada ticari bir pazar oluşturdu ve dünya firmaları arasında global bir pazar oluştu. Bu pazarda güvenide çok akıllıca bir şekilde çözülmüş görünüyor.

  3. Son yıllarda kadınları ilgilendiren ticaret siteleri değer kazandı. Teşekkürlerç

  4. Teknoloji alanında çok fazla eticaret sitesi var. Bu nedenle dev siteler hep kazanıyor, yeni açılanlar ise maalesef iş yapamaz durumdalar.

  5. Fotoğraf makineleri sitelerinde rekabet az aslında. Bu kategoriyi ayırırsak teknoloji sitelerindeki rekabet daha aza inebiliyor.

Fikrini söyle

*