19 Kasım 2018

Alibaba, ABD İçin Bir E-ticaret Yatırım Grubu Oluşturuyor

alibaba abd yatırım
Geçtiğimiz aylarda ABD’de ShopRunner, Fanatics ve Quixey olmak üzere üç farklı e-ticaret sitesine yatırım yapan Alibaba, e-ticaret ile ilgilenen ve bu konuda teknolojiler geliştirmek için çalışan girişimcileri desteklemek için ABD’de bir yatırım grubu oluşturuyor.

Geçtiğimiz ay Çin e-ticaret sektörünün en büyük şirketi Alibaba’nın Taobao pazaryeri girişimiyle küresel pazarlara açılmaya başladığını duyurmuştuk ve şirketin şimdi de ABD’deki girişimler için bir yatırım fonu oluşturuyor olması da e-ticaret devinin, rekabeti küresel boyuta taşıyacağını gösteriyor dersek yanlış olmaz.

Özellikle Alibaba’nın Amazon Prime’ın rakibi ShopRunner’a yatırım yapmasının ardından, Alibaba’nın küresel boyutta Amazon’la ciddi bir rekabete girişeceği de söylenebilir. Bunun yanı sıra Alibaba’nın ABD’de bir yatırım fonu oluşturması New York ve Silikon Vadisi’ndeki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, bu uygulamaları kendi sistemlerine entegre etmek istemesi olarak da yorumlanabilir.

Bu teknolojik yeniliklerin Alibaba’nın bünyesinde olmasıyla beraber, şirket dünya genelinde oldukça önemli bir oyuncu haline gelebilir.

Alibaba Genel Müdür Yardımcısı Joe Tsai, Alibaba’nın girişimciler tarafından kurulduğunu ve yönetildiğini, bu nedenle girişimciliğe önem verdiklerini belirtiyor ve geniş bir vizyon ve güçlü bir amaç için çalışan girişimcileri desteklemenin kendileri için de önemli olduğunun üzerinde duruyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*