17 Aralık 2018

Alibaba, Çin Genelinde Hizmet Verecek Yeni Teslimat Ağını Tanıttı

Alibaba Çin'deki Lojistik Ağı
Çin’in en büyük e-ticaret platformu Alibaba, merkezi Çin’in Shenzhan kentinde bulunan ve Çin’in geneline dağıtım yapacak olan yeni bir lojistik ağını bugün hayata geçirdi. Alibaba ve endüstride yer alan bazı şirketlerin beraber oluşturduğu bu yeni teslimat ağına ilk turda toplam olarak 16,3 milyar dolarlık yatırım yapıldı.

Rookie Network adındaki bu yeni lojistik şirketine yatırım yapan firmalar arasında China Yintai Holdings, Fosun and Forchn Holdings de bulunuyor. Rookie Network’ün CEO koltuğuna China Yintai’nin Yönetim Kurulu Başkanı otururken, Alibaba’nın eski CEO’su ve şu anki Yönetim Kurulu Başkanı Jack Ma ise yeni kurulan şirketin yönetim kurulunun başına geçecek.

Kurulan bu teslimat ağının 5 ile 8 yıl içinde günlük 4,9 milyar dolarlık bir online alışveriş işlemini kaldırabilecek bir düzeye gelmesi bekleniyor. Şirketle ilgili bir diğer bilgi ise, bu lojistik ağının Çin genelinde günün 24 saati kargo teslimatı yapabileceğini ortaya koyuyor.

Alibaba’nın böyle bir ağa ihtiyaç duymasının ardında tabii ki şirketin 2012 yılında 161 milyar dolarlık bir satış yapması yatıyor diyebiliriz. Çin’in önümüzdeki yıllarda e-ticaretin merkezi konumuna gelerek ABD’yi geride bırakacak olması da ülkede böyle büyük bir lojistik ağına olan gereksinimleri de artırıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*