14 Kasım 2018

Alibaba.com’da iPhone 5’in İzlerini Sürmek

Teknoloji devi Apple‘ın uzun zamandır merakla beklenen telefonu iPhone 5’in lansman tarihine çok az bir zaman kalmışken; dünyanın en büyük B2B e-ticaret sitesi Alibaba.com‘da cihazın koruyucu kılıfları satılmaya başlandı bile.

Tasarım detayları ve beraberinde getireceği yenilikler sır gibi saklanan iPhone 5 için olduğunu iddia edilen kılıflar, ürün bilgilerinin sızdırıldığı iddialarını yeniden gündeme getirdi. Çinli firmaların satışa sunduğu kılıflar, eğer gerçekten iPhone 5’in tasarımını yansıtıyorsa; bugüne kadar yapılan tasarım tahminlerinin çoğu başarıya ulaşmış demek oluyor.

Çünkü Geçtiğimiz aylarda birçok teknoloji sitesinde yer alan bilgilere göre; mevcut iPhone’un 3.5-inçlik ekranının aksine, 4 inç ekrana sahip olması beklenen iPhone 5’in ayrıca daha ince bir gövdeye sahip olacağı da konuşuluyordu. B2B e-ticaret sitesi Alibaba.com’da satılan ” iPhone 5″ kılıfının ürün açıklamaları kısmında boyut bilgileri yer almasa da, ürün görsellerine bakarak bir tahmin yürütmek mümkün.

iPhone 5 koruyucu kılıflarını satan Alibaba’daki bu firmaların büyük çoğunluğunun; Apple ürünlerinin montajının yapıldığı fabrikalarıyla meşhur Çin’in Shenzhen kentinde yer alması da tasarımın sızdırılma ihtimalini güçlendiriyor. Üstelik bu durum, Apple ürünlerinin Alibaba.com’da lansmandan önce yer almasının ilk örneği değil. Geçtiğimiz yıl Apple, daha iPad 2’yi piyasaya sürmeden iki ay önce, bu tabletlerin Çinli e-ticaret sitesinde satışa sunulduğuna şahit olduk.

Daha önceki haberlerimizde Apple’ın, 12 Eylül Çarşamba günü büyük bir etkinlikle iPhone 5’i tanıtacağını sizlerle paylaşmıştık. iPhone 5′in bir çok yenilik ve özellik ile beraber piyasaya çıkması beklenirken, bazı fiziksel değişimleri de beraberinde getireceği dedikodular arasında. Çinli koruyucu kılıf üreticilerinin haklı olup olmadığını öğrenmek için, bir hafta daha bekleyeceğiz anlaşılan.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*