13 Kasım 2018

Alibaba, Taobao ile Küresel Pazarlara Açılmaya Başlıyor

alibaba
Çin’in en büyük e-ticaret markası Alibaba, Taobao pazaryeri girişimiyle küresel pazarlara açılmaya başlıyor ve e-ticaret devinin ilk durağı da Singapur oldu. Geçtiğimiz yıl Hong Kong ve Tayvan’da hizmet vermeye başlayan şirket, yurtdışı pazarlar konusundaki kararlığını artırarak çalışmalara devam ediyor.

Singapur’da hizmet vermeye başlayan Taobao, bu bölgeye özel bir landing page ile kullanıcıların karşısına çıkıyor ve önümüzdeki ay içinde çift dilli kayıt sayfası da hazır olmuş olacak.

Taobao, henüz bu bölgeye resmi bir ofis açmış durumda değil; fakat şirket yetkililerinin verdikleri bilgilere göre şu an Singapur’da Taobao’nun 280.000 kayıtlı kullanıcısı bulunmakta. Bu bölgedeki kayıtlı kullanıcı sayısının son yıllarda hızlı bir şekilde artış gösterdiğini belirten şirket yetkilisi, bölgedeki kullanıcılar için en büyük sorunun kargo teslimat seçeneklerinin kısıtlı olması olduğunu da belirtiyor.

Taobao’nun artık bu bölgede hizmet vermesiyle beraber Singapurlu kullanıcılar üçüncü parti kargo teslimatlarına çözüm sağlayan International Parcel Forwarding Service’i kullanabilecekler ve böylelikle teslimatlarda yaşanan sıkıntıların önüne geçilmiş olacak. Alibaba’nın online ödeme sistemi Alipay’in de Singapurlu kullanıcıların kullanımına sunulmuş olduğunu belirtelim.

Alibaba’nın bu genişleme politikasında amacının ise yurtdışındaki ülkelerde ürün alım satımı yapmak değil; Çin’de olduğu gibi bir e-ticaret ekosistemi oluşturmak olduğu belirtiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*