19 Kasım 2018

Tasarımını Değiştirenler Kervanına Alibaba.com da Katılıyor

eBay‘in ardından bir başka küresel e-ticaret devi olan Çinli Alibaba.com da tasarımını değiştirme kararı aldığını açıkladı. Dünyanın en büyük B2B sitelerinden olan Alibaba, şimdilik ana sayfaya uyarlanacak yeni dizaynının yıl sonuna kadar bütün siteye entegre edileceğini belirtti.

Eski tasarımı, karışık ve göz yorucu olduğu için sıklıkla eleştirilere maruz kalan firma, yeni haliyle daha sade ve modern bir görünüme kavuşacak. Kurulduğu 1999 yılından bu yana bir kere bile olsun tamamen yenilenme yoluna gitmeyen sitenin tasarımı, yeni teknolojiyle donatılmış eklentiler sayesinde çok daha fazla kullanıcı dostu bir hal alıyor.

Şirket blogu Alizila’da yayınlanan bilgilendirme haberine göre, ana sayfa tasarımının yüzde 90’ı hali hazırda tamamlanmış durumda. Ancak yeni tasarım ve kimlik doğrultusunda diğer alt sayfaları da düzenlediklerini belirten Alibaba’nın uluslararası pazarlama ekibinden Maverick Fang, yeni menü ve banner alanlarına ek olarak bir de güncellenen manşet alanı ekleyeceklerini duyurdu. Tüm sitenin yeni tasarım tonunun adım adım gözden geçirildiğini de belirten Fang, ana sayfaya ek olarak, kullanım kılavuzu ve ABD kanalı gibi birkaç diğer sayfayı da elden geçirdiklerini ifade etti.

25 bin kişilik çalışan sayısıyla Çin’in online ekonomisinde büyük bir yere sahip olan Alibaba, geçtiğimiz Temmuz ayında kullanıcılarına daha iyi bir hizmet verebilmek amacıyla 7 farklı departmana ayrılacağını açıklamıştı. İçlerinde Alibaba Cloud Computing, Taobao Marketplace ve Tmall.com gibi birimlere ayrılan şirket, 2012 rakamlarına rakamlara bakarsak; 240′dan fazla ülkede 79 milyondan fazla kullanıcıya hizmet vermekte. Değişen kullanıcı ihtiyaçları ve gelişen internet teknolojileri sayesinde bir bir yenileme çalışmaları için kollarını sıvayan e-ticaret şirketlerinin adını daha sık duyacağız anlaşılan.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*