10 Aralık 2018

Alışveriş Kuponları 2011’de Amerikalılar’a 4 Milyar Dolar Az Harcattı

Ülkemizde henüz çok fazla yaygınlaşmayan, ama ABD’de hemen hemen her tüketicinin alışveriş yapmadan önce gözden geçirdiği indirim kuponları sayesinde Amerikalılar 2011’de tam 4 milyar dolar daha az miktarda para harcadılar.

NCH tarafından yapılan bir araştırmaya göre, markaların 2011’de kupon sunma oranarı %26 artarkan, tüketicilerin kupon kullanma oranlarında ise %58’lik bir artış oldu.

Markaların 2011’de 470 milyon dolarlık kupon sunduklarını, tüketicilerin ise 4.5 milyar dolarlık kupon kullanımı yaptıklarını öne süren NCH, süpermarket kupon kullanımlarının azaldığını, sağlık ve güzellik ürünleri için oluşturulan kuponların kullanımlarının ise arttığını açıkladı.

Ekonomik belirsizliklerle beraber müşterilerin indirim arayışlarının arttığını belirten NCH Başkan Yardımcısı Suzie Brown, tüketicilerin bu alana talebi arttıkça pazarlama uzmanlarının kuponlara verdikleri önemin de artacağını dile getirdi.

Araştırmada en fazla kullanılan kupon türlerinin saç bakım ürünleri, göz bakım ürünleri, kozmetik, margarin ve şeker/sakız kategorilerinde olduğu belirtilirken, tüm kuponlar arasında online kuponlarının yerinin ise henüz sadece %1 olduğu paylaşıldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Biz de kuponkodlari.com’u yayina soktuk.. Umarim milletimizin butcesine bizim de katkimiz olur. Bir tanitim yazisiyla eticaret yoneticilerini kupon kodu paylasmaya tesvik ederseniz ne mutlu oluruz:)

Fikrini söyle

*