13 Kasım 2018

Alışveriş Sitelerinde Sosyal Ağla Oturum Açma Yaygınlaşıyor

Gigya‘nın yaptığı yeni bir araştırmaya göre tüketiciler internette giderek daha fazla sosyal medya hesapları ile oturum açmak istiyorlar ama bir yandan da kişisel verilerinin tam olarak nasıl kullanıldığını bilmek istiyorlar. Gigya’nın raporuna göre çoğu ABD’li tüketici (%77) son iki yıl içerisinde bir çok sitede sosyal ağ hesapları ile oturum açmış. Bu rakam, 2012 yılında kullanılan sosyal ağ hesabı ile oturum açma oranından %45 aha fazla. Tüketicilerin %66’sı, sosyal ağ hesabı ile oturum açma seçenekleri varsa mutlaka bu seçeneği kullandıklarını bildiriyorlar. Araştırmaya katılan tüketicilerin yarıdan hemen fazlası ise (%51) sosyal ağ hesaplarını kullanmalarının sebebini, tekrar bir hesap yaratmak için bir sürü bilgiyi girmek zorunda kalmamak olarak belirtiyorlar.

Gigya’nın araştırmasından başka veriler:

  • %47 oranında tüketicinin soyal ağ hesaplarını başka sitelerde de kullanmasının sebebi, şifrelerini hatırlamakla uğraşmamak.
  • %84’ü online kayıt formlarını doldurmadan terk ediyor çünkü istenilen bilgileri doldurmak uzun sürüyor veya çok fazla bilgi isteniyor.
  • %60’ı oturum açma gerektiren alışverişlerde sepeti terk ettiklerini belirtiyorlar.


Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*