16 Kasım 2018

“Alışverişi Terk Edenlerin Oranı Nasıl Düşürülür?” [Tahta Önü]

EticaretMag‘ın yeni video programı Tahta Önü‘nün ilk konuğu olan limango IT Direktörü Hakan Erdoğan, “alışverişi terk edenlerin oranı nasıl düşürülür?” sorusunu toplam 6 farklı videoda cevapladı.

E-ticaret girişimcilerinin ve hatta büyük şirketlerin dahi üzerinde en çok durduğu sıkıntılardan biri olan “alışverişi son düzlükte terk edenler” konusuna çözüm bulunması için Hakan Erdoğan’a göre sorulması gereken 5 temel soru bulunuyor:

Hemen aşağıdaki videolar ile izlemeye başlayabileceğiniz bu ilk Tahta Önü programı, önümüzdeki iki hafta ile beraber toplamda üç haftada sonlanacak ve bittiğinde her hafta iki video yayınlanmış olacak. Türkiye’de pek denenmeyen ancak yurt dışında örneklerine sıkça rastlayabileceğiniz bu eğitim videolarını özellikle kısa tuttuğumuzu ve daha dinamik bir seri olmasını hedeflediğimizi de eklemiş olalım.

Aşağıdaki videolar ile beraber Hakan Erdoğan’ın bu konuda başucu kaynağı olarak gösterilebilecek yazı dizisine ve bu videolara konu olan yazısına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Alışveriş Sepeti ve Kartlı Ödeme Sistemi Tecrübeleri – Yazı Dizisi
Alışveriş Sepeti ve Ödeme Adımları Tasarımı

Son olarak EticaretMag’ın diğer video programları olan eMikrofon, Haftanın Özeti ve vidinfografik‘e de mutlaka göz atmanızı öneririz 🙂

İkinci hafta: Ödeme Sayfasında Dikkat Dağıtıcı Unsurlar Nasıl Engellenir?Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. Gökhan Boyacı der ki:

  Gayet başarılı bir çalışma teşekkürler.Minimum sayfa geçişi en önemli noktalardan biri bence

 2. Alışverişi terk etme oranlarını, google analytics ile takip etmek için gerekli ayarları nasıl yapacağınızla ilgili yazımız faydalı bir içerik olabilir. http://bit.ly/ZBKnLF

 3. ales.. der ki:

  Valla sizin ellerinize Hakan Bey’in de emeğine sağlık , harika bir çalışma olmuş…Süpersiniz

  • Batuhan Apaydın der ki:

   teşekkür ederiz 🙂 önümüzdeki iki haftada ikişer video daha yayınlanacak, kaçırmayın onları da 🙂

 4. çok güzel bir program olmuş sürekli dile getirdiğim eğitimler için bir başlangıç yapılabilecek güzel işlere devam ekibi tebrik ediyorum 🙂

 5. Alışverişi terk eden müşterilerinizi tespit edip siparişe yönlendirmek için email kapmanyaları düzenleyebileceğiniz sistemler mevcut. Bu email kampanyalarıyla %15 ortalama da geri dönüş sağlayabilirsiniz.

  http://www.eticaretabi.com/rejoiner-uygulamasi/

 6. çok değerli bilgiler
  saygılar

Fikrini söyle

*