15 Kasım 2018

Tüketiciler Ücretsiz Kargo İçin Beklemeye Razı

Ücretsiz kargo bilindiği gibi online alışverişi oldukça kolaylaştıran bir faktör.

AlixPartners tarafından 1000 ABDli tüketici ile gerçekleştirilen bir araştırma, tüketicilerin %95’inin ücretsiz kargonun online alışveriş yapmalarını kolaylatırıcı bir faktör olduğunu ortaya sürdüklerini belirtti.

Kargo ücretinin (%36), ürünlere dokunamamadan (%37) sonra tüketicilerin online alışverişler yapmaktan alıkoyan ikinci madde olarak ortaya çıktığını belirten AlixPartners, ücretsiz kargonun alışverişi kolaylaştıracağını belirten %95’lik kesimin %64’ünün bu maddeyi çok önemli olarak belirlediklerini açıkladı.

Araştırmanın diğer ilgi çekici maddesi ise, tüketicilerin ücretsiz kargo hizmetinden yararlanabilmek adına, ürünlerini teslim alırken daha uzun süre beklemeye razı oldukları.

Araştırma katılımcılarının %75’i ücretsiz kargo hizmetinden yararlanabilmek için 5 gün beklemeye hazır. Bu hizmetten yararlanabilmek adına 1 hafta bekleyebileceklerini belirten kesim ise %50 olarak belirtildi.

Araştırmada online sipariş vermeyi engelleyen diğer nedenler arasında ise ürünün kalitesi hakkındaki endişeler (%26), iade koşulları (%20), ürünün uymayacağına dair endişeler (%16) yer alıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*