18 Kasım 2018

Alve.com, Fiyat ve Ürün Karşılaştırması Yapılabilen Arama Motoru

alve
E-ticaret sitelerinin sayısının artmasıyla beraber tüketicilere sunulan ürün sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor. Hal böyle olunca bir tüketicinin aradığı bir ürünü bulması da bir hayli zorlaşıyor. Arama motorları ürün seçeneklerini sunsa da fiyat karşılaştırmasının arama motorunda sunulmaması bir eksiklik olarak değerlendirilebilir.

Alve.com kullanıcılara fiyat ve ürün karşılaştırması yapabilecekleri bir arama motoru imkanı sağlıyor. 36 farklı mağaza ile çalışmakta olan Alve.com üzerinde 400.000 ürün listelenmiş olarak bulunuyor ve kullanıcılar bu ürünler arasında arama ve fiyat karşılaştırması yapabiliyorlar.

6 ana kategori altında kullanıcılara hizmet vermekte olan Alve.com’un ana kategorileri ise Teknoloji, moda-güzellik, çocuk-bebek, hobi-spor, ev-bahçe ve oto-moto’dan oluşuyor. Site üzerinde beğenilen ürünleri incelemek için tıkladığınızda, ilgili markanın ürün satın alma sayfasına yönlendirilen kullanıcılar, buradan diledikleri takdirde alışveriş yapabiliyorlar.

alve

Ürünlerin fiyatlarını karşılaştırmak için favorilere eklemeniz gerekiyor ve favorilere eklenen ürünler arasında fiyat karşılaştırması yapılabiliyorken, favorilerdeki ürünün fiyatının düşmesi durumunda sistem üyelere haber veriyor. Böylelikle tüketiciler sürekli fiyatları takip etmek zorunda kalmıyor.

Nisan ayında açılan Alve.com, farklı markaların ürünlerini tek bir sayfa üzerinden tüketicilere ulaştırmayı hedefliyor ve bunu yaparken de bir fiyat karşılaştırması yapılabilen bir arama motoru şeklinde çalışıyor. Alve.com, markalarla kullanıcılar arasında bir köprü görevi kuruyor demek yanlış olmaz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Google Tarafından Alışveriş Yaptıgı Yada Araştırdıgı konuya Göre insanlara Reklam Gösteren Bir Sistemi Var insanlar arama motorlarında aradıklarında alakalı ürünlerin kampanyalarına erişebilecekleri bir platform olsa süper olur

  2. Siteyi inceledim hoşuma gitti.
    Tüketiciler için yararlı bir site olmuş.

  3. faydalı bir site olmuş bayağı da hit almış tutar bu site.

Fikrini söyle

*