15 Kasım 2018

Amadeus’tan Açık Uçlu Seyahat Aramalarını Kolaylaştıran Arama Motoru

Amadeus, online seyahat acentalarına, müşterilerinin seyahat aramalarını oldukça kolaylaştıran bir arama motoru ile hizmet vermeye başlıyor.

İlk etapta sadece uçuş bulma hizmeti verecek olan arama motoru, yakın zamanda diğer ulaşım sistemleri için de aynı hizmeti sunmaya başlayacak.

Amadeus Extreme Search diye adlandırılan uygulamada kullanıcılar örneğin “Kişi başı 500TL’den az ödeyerek gidebileceğim Avrupa sahil lokasyonları” gibi açık uçlu cümlelerle arama yapabilecekler.

Yaptıkları tercihlere göre anında seçeneklerin sıralanacağı arama motoru şu sıralar European Travel Interactive (eTRAVELi) tarafından deneniyor. Amadeus Extreme Search, bu senenin sonlarında ise Hindistan’ın en büyük seyahat acentası MakeMyTrip.com tarafından denenecek.

Kullanıcıların seyahat başlangıç noktası, varış noktası, tarih gibi bilgileri paylaşmalarının gerekli olmadığı bu arama sistemi ile Amadeus, seyahat acentalarının, müşterilerinin dikkatini çok daha rahat çekebileceklerini, sağladığı kolaylıklar ve sunduğu farklı seçenekler ile sistemin kısa sürede yaygınlaşmasını hedeflediklerini belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*