17 Kasım 2018

Amazon’un Satışları 3. Çeyrekte %44 Arttı

Amazon, yeni yayınladığı 2011 3. çeyrek raporunda, bu çeyrekte satışlarının geçen senenin 3. çeyreğine kıyasla %44 arttığını açıkladı.

Toplam satışlarının 10.88 milyar dolara ulaştığını belirten firma, Eylül 30’da sona eren 3. çeyrekte dağıtım merkezi ve teknoloji yatırımlarından dolayı karlılığının %73 azaldığını paylaştı.

Amazon’un dağıtım merkezi yatırımlarında geçen seneye kıyasla %74 artış olduğu belirtilirken, teknoloji yatırımlarında ise %65’lik bir artış yaşandığı bilgisi paylaşıldı.

Firma tarafından paylaşılan detaylı 3. çeyrek verileri ise şöyle;

  • Toplam satışlar 7.56 milyar dolardan 10.88 milyar dolara çıkarak %43.9 artış gösterdi.
  • Uluslararası satışlar %44 artışla 3.43 milyar dolardan 4.94 milyar dolara çıktı.
  • 2011’in 3. çeyreğinde Amazon’un uluslararası satışlarının, toplam satışların %45.4’üne denk geldiği belirtildi.
  • Karlılık %73 azalarak 231 milyon dolardan 63 milyon dolara indi.
  • Pazarlama masrafları %53.3 artış göstererek 241 milyon dolardan 370 milyon dolara çıktı. Pazarlama masraflarının toplam satışların %3.4’üne denk geldiği paylaşıldı.
  • Teknoloji yatırımları %74 artarak 769 milyon dolara çıktı. Bu giderler toplam satışların %7.1’ine denk geliyor.
  • Dağıtım merkezi gider ve yatırımları %64.7 artarak 680 milyon dolardan 1.12 milyar dolara yükseldi.

Amazon CEO’su Jeff Bezos, Kindle Fire’ın bu çeyrekte tüketiciler ile buluştuğunu belirterek, gelen talebin beklenilenin oldukça yukarısında olduğunu, bu nedenle milyonlarca yeni Kindle Fire üretimi üzerinde çalıştıklarını iletti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Amazon ile ilgi bazi sorunlar var ve Almanyada insanlar rahatsiz olmaya basladi, mesela satis yapildigi zaman sattigimiz ürünün parasini bize komisyon kestikden sonra cok gec ödeme yapyiyor 1 ay sürüyor halbuki malimizi satmisiz, para ama zon da fakat bizim almamiz gereken prayi bloke eidyor aradigimiz zaman amazon su an bloke etti baska bir sey söyledikleri yok, ben amazon da satisin artigina inanmiyorum ebay e kesin bir dönüs var, cünkü insanlar amazondan bikmaya basladi ve artik ürünlerini vermeme ye basladi, sanirim bizim paramizi repoda kullaniyorlar evet olay budur, bende parami aldikdan sonra ebay e geri dönmeyi düsünüyorum .

Fikrini söyle

*