16 Kasım 2018

Amazon, 3 Boyutlu Yazıcı Mağazasını Açtı

amazon
3 boyutlu yazıcılar, son dönemlerin yeni trendleri arasında yer alıyor ve birçok küçük işletme de bu cihazlarla ürettikleri ürünleri internet üzerinden satmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde 3DBurrito adındaki bir girişim 3 boyutlu yazıcı meraklılar için bir online pazar yeri olarak hizmet vermeye başladı ve şimdi de online perakende devi Amazon, 3D yazıcı ürünleri sattığı online mağazasını kullanıcıların hizmetin açtı.

Amazon’un bu mağazasında 3D yazıcı çeşitleri, bu cihazların malzemeleri ve 3D yazıcılarla ilgili kitaplar yer alıyor. Tüketiciler bu sayfadan 3D yazıcıları ve malzemelerini tedarik ederek, ürün üretimi yapabilirler.

3D yazıcılarla ilgili birçok farklı çeşitte ürün yapmak mümkün. Plastik, metal veya ahşap materyaller kullanılabildiği için şirketler, bu yazıcılarla projelerinin modellemelerini yapabilirler. Modellemenin yanı sıra kişiler kendi tasarımı olan ürünleri de üretebilirler.

1980’lerden beri kullanılan bir teknoloji olmasına rağmen son dönemlerde ışığı parlayan 3D yazıcıların, önümüzdeki günlerde daha çok kullanılacağına dair tahminler yapılıyor. Maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle, kişilerin pek tercih etmediği bu cihazların popülerliği günümüzde daha uygun fiyatlara satışa sunulduğu için daha da artıyor. Özellikle tasarımcıların ilgi odağı haline gelen bu cihazların Türkiye’de ne zaman yaygınlaşacağı ise merak konusu.

Senaryoların dijital ortama aktarıldığı Storyteller özelliğiyle geçtiğimiz günlerde senaristlere yeni bir platform sunan Amazon’un 3D yazıcı sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*