17 Kasım 2018

Amazon 3D Görüntülü Akıllı Telefon ile Tüketicilerin Karşısına Çıkabilir

Amazon Akıllı Telefon
Geçtiğimiz günlerde Amazon’un Evi adlı sesli komut servisini satın almasının ardından perakende devinin akıllı telefon pazarına mı giriyor sorularını akıllara gelmişti. Tablet pazarına girmesinin ardından sektördeki birçok kişi Amazon’un bu pazara da el atacağını tahmin ediyordu ve Wall Street Journal’ın dün yayınlanan haberi bu tahminlerin doğru olduğunu gösteriyor.

Dedikodular uzun süredir Amazon’un bu pazara gireceğini işaret ediyordu ve Windows Phone tutkunu Charlie Kindel’ın da Amazon’un yakında bu işe girebileceğiyle ilgili açıklamalarının ardından konu daha da gün ışığına çıkmaya başladı.

Amazon yeni çıkartacağı bu akıllı telefonda 3D yani 3 boyutlu görüntülü ekranı piyasaya sürebilir. Bu telefondaki görüntünün ekranın dışına çıkarak bir hologram gibi işlev görebilmesi bekleniyor. Eğer şirket bu teknolojiyi geliştirip piyasaya sürerse bilimkurgu filmlerindeki hologram teknolojisinin ilk adımları atılmış olabilir. Ancak 3D görüntü teknolojisi HTC ve Sony tarafından da daha önce denenmiş olsa da çok başarılı bir sonuç alınamamış ve beklenen ilgi ve tepkiyi çekmemişti.

Kindle e-kitap okuyucularla yıllardır kazandığı teknolojik cihaz üretimini tabletlerle daha da pekiştiren Amazon gözünü sadece akıllı telefon pazarına da dikmedi. Sadece müzik yayını yapan bir cihaz üzerine de çalışmalarını sürdüren şirket, sadece müzik dinlemek isteyen kullanıcılar için MP3 playerlar ve Apple’ın iPod’larına rakip olabilecek bir ürün üzerine de yoğunlaşmış görünüyor.

Amazon’un akıllı telefon işine girmek istemesinin arkasında mobil ticarete yatırım yapma fikri de olabilir. Mobil uygulamalarla tüketicileri kendine çeken Amazon, kendi akıllı telefonu ve mobil uygulama mağazasıyla daha fazla tüketiciye ulaşmayı hedefliyor olabilir.

Tahminlere göre tüketiciler bu ürünleri birkaç ay içinde raflarda görebilirler. Yalnız 3D ekran özelliğine sahip akıllı telefon konusu hakkında net bir bilgi henüz yok. Amazon bu teknolojiyi şu an için sadece test ediyor olabilir; fakat bu hafta içinde kendi uygulama mağazasını Çin’deki kullanıcılara açan şirketin, önümüzdeki dönemlerde bir akıllı telefon ile pazara girişi yapacağı oldukça olası görülüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Amazon biraz daha eticaret deneyimi üzerine odaklansa daha güzel olur diye düşünüyorum.

    Apple’ın gölgesinden çıksa….

Fikrini söyle

*