13 Kasım 2018

Amazon, ABD’de 2 Yeni Depoyla Tedarik Ağını Genişletiyor

amazon-fulfillment-centre-UK
Geçtiğimiz ayın sonunda Baltimore’da yeni bir depo açtığını duyuran online perakendeci Amazon, Kuzey Amerika sınırları dahilinde tedarik ağını daha da genişletmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta içinde California’da dördüncü deposunu açan Amazon şimdi de Kenosha Winsconsin’de yeni bir tedarik merkezi kurduğunu duyurdu.

Son 3 yıl içinde tedarik merkezleri için yaklaşık 14 milyar dolar harcayan Amazon, Kuzey Amerika’da kurduğu bu depolarla beraber bu yatırımlarını da artırmış oluyor.

Her iki deponun büyüklüğü de 92 bin metrekare ve bu iki depoya toplamda 2000 kişilik personel alımının yapılacağını duyuran Amazon, tatil sezonu için de 70 bin kişiyi işe alacağını belirtmişti.

Amazon tedarik merkezi kurduğu bölgelerde birçok insan için yeni bir istihdam yaratmış oluyor ve şirket, buradaki depolarda çalışanlara geleneksel perakendecilerin ödediği ücretten %30 daha fazla ödüyor. Çalışanlarına sağlık sigortası ve kişisel gelişim için destek de sağlayan şirket, kişisel gelişim kurslarına katılanların ücretlerinin %95’ini de vererek çalışanlarına kariyer konusunda destek olmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde Amazon Smile ile yapılan alışverişlerin bir kısmının kullanıcıların seçtiği hayır kurumuna bağışlayacağını belirterek, tatil sezonu öncesi üyelerine farklı bir alışveriş hizmeti sunan Amazon, 2013’ün üçüncü çeyreğinde cirosunu %24 artırmış olsa da 41 milyon dolarlık bir zarar açıklamıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*