12 Aralık 2018

Amazon Alışveriş Sezonunu 4 Milyondan Fazla Kindle Satışı ile Tamamladı

Online alışveriş devi Amazon, Noel tatilinin bitmesi ile sona eren ABD alışveriş sezonunu 4 milyondan fazla Kindle satışı ile tamamladığını açıkladı.

Aralık ayı boyunca her hafta en az 1 milyon Kindle’ın satıldığını belirten firma, Kindle ailesinin en çok satılan üyesinin Kindle Fire olduğunu da belirtirken, Fire’ın tek başına satış rakamlarını ise paylaşmadı.

Amazon, yaptığı açıklamada dünya genelindeki müşterilerine oldukça başarılı geçen alışveriş sezonu Kindle satışları için teşekkür ederken, Kindle ailesi için 2011’in şimdiye kadarki en iyi sene olduğunu belirtti.

Business Insider, Fire satışları ile ilgili yayınladığı bir haberde Kindlelar arasında Fire’ın tek başına satış oranının yaklaşık 3 milyon olabileceğini, bu rakamın da Fire piyasaya çıkmadan yapılan öngörülerin altında olduğunu öne sürdü.

Tablet piyasasındaki rakiplerine kıyasla uygun bir fiyatla piyasaya sürülen Kindle Fire’ın şüphesiz Amazon tarafından oldukça başarılı tamamlandığı öne sürülen satışlarda büyük payı var.

Amazon, bu dönemde en çok satılan ürünlerin sırasıyla Kindle Fire, Kindle Touch ve Kindle olduğunu belirtirken, mobil sitesi ve mobil uygulamalarında da en çok satılan ürünün Kindle Fire olduğu firma tarafından paylaşıldı.

Amazon, 2011 alışveriş sezonunda bünyesinde satış yapan 3. şahıs firmaların satışlarının da geçen seneye oranla %44 arttığını açıkladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*