18 Kasım 2018

Amazon’un Almanya Depolarındaki Grev Noel Teslimatlarını Tehdit Ediyor

amazon-verdi-grev
The Wall Street Journal‘ın haberine göre pazartesi günü yaklaşık 1000 kadar Amazon çalışanı, firmanın Almanya’daki 2 deposunda grev yaptı. Çalışanların mensubu olduğu Verdi Sendikası’nın yaptığı açıklamaya göre greve katılanların 600 kadarı Bad Hersfeld’den, 400 kadarı da Leipzig bölgesindeki depodan eyleme katıldı.

Sendika temsilcisi Middeke yaptığı açıklamada yaklaşan Noel sezonunda daha çok grev olup olmayacağını Amazon’un kararlarının belirleyeceğini belirtti. Grevinin sebebi ise düşük ücretler. Amazon konuşma konusunda hem fikir olduğu anda kapının önünde beklemek yerine masaya oturacaklarını belirten Middeke, işverenin sadece kendi başına değil çalışanlarla birlikte karar verdiği uygun ve güvenilir bir ücret politikasına ihtiyaç duyduklarını ekledi.

Görülen o ki karşılıklı varılacak bir mütabakat Noel sürecindeki yoğun alışveriş döneminin sağlıklı geçmesi için gerekli. Amazon’un bu ay uygulamaya koyduğu 400€ ile 600€ aralığındaki ücret, Verdi’nin karşılıklı görüşmeler sonucu kabul ettirmeyi umduğu rakamın aşağı yukarı yarısına denk geliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*