16 Kasım 2018

Amazon Almanya’nın Çalışanları 3 Gündür Grevde

Amazon grevDünyanın dev e-ticaret oyuncularından Amazon‘un Almanya çalışanları, grevlerine devam ediyor. 14 ve 27 Mayıs’da birer gün iş bırakan çalışanlar, 29 Mayıs’da başladıkları üçüncü eylemi dün itibariyle de devam etti. Çalışanları buna iten sebep ise, aldıkları maaş ve hakların iyileştirilme gerekliliği.

Bad Hersfeld’de 600 ve Leipzig şehrinde çalışan 300 kişi olmak üzere, toplam 900 kişi grevlerine devam ederken, şirket çalışanları sektörün genel standartlarının çok altından işlerini sürdürdüklerini düşünüyor. Almanya İşçi Sendikası Verdi, bu standartları rakip firmalarla eşitlemeye çabalamasına rağmen henüz bir sonuç alınmış değil.

Özellikle Amerika’da 895 milyon doları bulması beklenen reklam gelirleri, gıda ürünlerini gün içinde eve teslim eden servis ağı, kendi para birimi Amazon Coin’in ilk satışının gerçekleşmesi ve 3D görüntülü telefon çıkarma ihtimalleri gibi fark yaratan uygulamalarla gündem yaratan Amazon şüphesiz bu durumdan memnun değil. Ancak iş bırakma eylemiyle ilgili henüz kesin bir açıklama yapılmış da değil. Amazon’un Almanya’da 9000 çalışanı olduğu düşünülürse ellerini çabuk tutmaları kendi menfaatlerinde olacaktır.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*