17 Kasım 2018

Amazon Kitap Yayınevi Avalon Books’u Satın Aldı

Digital kitapların yaygınlaşmasının en büyük nedenlerinden ve destekleyicilerinden olan Amazon, kitap yayınevi Avalon Books‘u satın aldı.

Aile kuruluşu olan ve 62 senedir hizmet veren Avalon Books bünyesinde yer alan basımların dijital versiyonlarını oluşturarak Kindle sahiplerine ulaştırmayı istediklerini belirten Amazon yetkilileri, Avalon Books’un basılı yayınlarının devam edeceğini açıkladı.

3000 farklı başlığı bünyesinde bulunduran Avalon Books, firma kurucusunun kızı Ellen Bouregy Mickelsen tarafından yönetilmekyetdi. Mickelsen’ın satın alım süreci ertesinde basılı kitapların dijitale çevrilmesi ve Avalon yazarlarının Amazon’a aktarımı esnasında Amazon’a destek olacağı firmalar tarafından paylaşıldı.

Amazon, dijital kitap ağını genişletmek adına basılı kitapların dijital haklarını almaya ağırlık vermekteydi. Firma Aralık ayında da Marshall Cavendish Children’s Books satın alımı ile 450 farklı başlığı bünyesine katarak Kindle cihazlara özel dijital basımları üzerinde çalışmalarını başlatmıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*