19 Kasım 2018

Amazon, Avrupa’da En Çok Ziyaret Edilen Online Alışveriş Sitesi

Avrupa İnternet Kullanımı61 milyar dolarlık cirosuyla Kuzey Amerika’nın en büyük online alışveriş sitesi olmayı başaran Amazon, Avrupa’nın en çok ziyaret edilen e-perakende sitesi olmayı da başardı. comScore‘un yaptığı araştırmaya göre; Amazon, 26,4 milyon tekil ziyaretçiyle 400 şirketlik listenin en üstünde yer alıyor.

Aralık ayın Amazon’u ziyaret eden 26,4 milyonluk tekil ziyaretçinin 6,6 milyonu mobil cihazlardan gelirken, bu rakam bir önceki yıla nazaran yüzde 87’lik bir artış gösterdi.

İngiltere‘nin önde gelen e-perakende sitesi Home Retail Group, 13,3 milyon ziyaretçisiyle 6. sırada yer alırken, 2011 Aralık ayına göre, trafiğini yüzde 5 arttırdı. İngiltere’nin Avrupa e-ticaret pazarında en büyük oyuncu olmasında oldukça büyük faydası olan sitenin mobil ziyaretçi sayısı ise, 2,4 milyon.

İnternet kullanıcılarının artmaya devam ettiğini gösteren araştırmanın bulgularına göre, Avrupa’da şu an internet kullanan toplam 408 milyon kişi online olmak için masaüstü bilgisayarlarını kullanıyor. Avrupa’da yer alan ülkeler arasında 35 yaşın altında en çok PC kullanan kullanıcılar ise Türkiye’de yer alıyor.

Aralık 2012 sonuçlarını içeren araştırmaya göre; Fransa, Almanya, İspanya ve İtalya‘da yer alan mobil kullanıcıların internete mobilden ulaşım oranı ortalama yüzde 57. İspanya, yüzde 66 ile bu oranın bu denli yüksek olmasında en fazla katkısı olan ülke konumunda.

Araştırmanın dikkat çeken diğer sonuçları ise şöyle;

• Rusya, 61 milyon kişiyle Avrupa’nın en çok internet kullanıcısına sahip ülkesi
• 24,5 milyondan 28,7 milyona çıkan kullanıcı sayısıyla internet kullanımının en hızlı arttığı ülke İtalya
• İngiltere, mobilden internete bağlanma konusunda en çok kullanıcıya sahip ikinci ülkesi durumunda
• Samsung, yüzde 32 ile en çok kullanılan mobil markasıyken, Apple’ın oranı yüzde 21Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*