19 Kasım 2018

Amazon Casa.com Alan Adını Satın Aldı

Kısa bir süre önce ülkemizin önde gelen çiçek ve hediye gönderim sitesi Ciceksepeti.com’un azınlık hisselerini satın alan Amazon‘un Casa.com (Casa İspanyolca’da ev anlamına geliyor) alan adını satın aldığı DomainNameWire’da yayınlanan bir haber ile öne sürüldü.

Bu satın alım akıllara Diapers.com, Soap.com, BeautyBar.com, Wag.com ve Yoyo.com siteleri ile farklı dallarda web sitelerinin yönetimini yapan Amazon alt kuruluşu Quidsi bünyesine şimdi de ev dekorasyonu hizmetinin mi ekleneceği sorusunu getiriyor.

Quidsi, güzellik, bebek ve evcil hayvan ürünlerinden, oyuncak ve süpermarket alışverişlerine kadar uzanan farklı dallarda sitelerin yönetimini yapıyor.

Amazon’un farklı nişlerde siteleri bünyesine katarak büyüme planlarının olduğu, oyuncak sitesi Yoyo.com’ın yayına çıkarıldığı geçtiğimiz Eylül ayında Quidsi CEO’su Marc Lore tarafından açıklanmıştı.

Lore, özellikle anneleri hedefleyerek farklı hizmetleri bünyelerine kazandırmayı planladıklarını TechCrunch’a belirtmişti.

Casa.com henüz yayına sokulmazken, siteye girilmek istenildiğinde hatalı giriş yapılmış olabileceği, diapers.com, soap.com, beatybar.com ve wag.com’ın aranıyor olabileceği belirtiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] ayı başında Casa.com alan adını alıp ev eşyaları sitesi kuracağının sinyallerini veren Amazon.com, şimdi de Quidsi bünyesinde […]

Fikrini söyle

*