19 Aralık 2018

Amazon Checkout PayPal’e Yetişebilecek Mi?

Ebay‘de satış yapan küçük çaplı mağazaların büyüklerle rekabet ederken zorlanmasından ilham alarak kurulan online satış sitesi Bonanza, Amazon ödeme sitemi Checkout by Amazon‘un (CBA), Ebay ödeme sistemi PayPal kadar popüler olacağını savunuyor.

Web sitesinde ödeme seçeneği olarak PayPal ve Google Checkout bulunan Bonanza, CBA’yı da ödeme seçeneklerine ekledikten sonra, web site kullanıcıları tarafından Amazon checkout sisteminin sık sık kullanıldığını, hatta bazı zamanlar PayPal’den daha fazla tercih edildiğini belirtiyor.

Bonanza, PayPal ödeme sistemini geçmişin standart ödeme çözümü olarak nitelendirirken, Amazon’un checkout hizmetini kullananlara sağladığı indirim fırsatlarının da kullanıcıların Amazon’u tercih etmesinin sebepleri olarak gösteriyor.

Amazon tarafından 2009 yılında hizmete sunulan CBA, Amerika genelinde oldukça yaygın olarak kullanılıyor. PayPal gibi para transferi hizmeti de sunan Checkout By Amazon, uluslararası yaygınlığını git gide arttırıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*