22 Kasım 2018

Amazon.com Evinize Muslukçu Yollayacak, Keçilerinizi Güdecek

Amazon.com Pazartesi günü yeni bir “talep üzerine hizmet” projesini duyurdu. Duyurulan hizmetler arasında, doğrudan Amazon.com‘dan ayarlayabileceğiniz ev temizliği, TV kurulumu, iç mekan boyama, muslukçu gibi hizmetler yer alıyor.

Bu hizmetin adını Amazon Ev Hizmetleri koymuşlar.

Yayınlanan basın bültenine göre, Amazon Ev Hizmetleri davet üzerine çalışan bir açık hizmet pazarı ve yalnızca özenle seçilmiş profesyoneller, kalite ve erişilebilirliğe göre ön ödeme, doğrulanmış yorumlar ve “mutluluk garantisi” sunuluyor. Mutluluk garantisi ile, eğer müşteri yapılan işten herhangi bir şekilde memnun kalmazsa tüm ücret iade ediliyor. Yalnızca 60 saniye içerisinde bir müşteri ihtiyacı olan hizmet verenlere göz atıp, parasını verip zamanlayabiliyor.

Amazon Ev Hizmetleri şimdilik ABD’nin New York, Los angeles, San Francisco ve Seattle şehirlerinde kullanılabiliyor. Amazon.com ayrıca bir infografik yayınlayarak verebildiği hizmetleri ve neden bu hizmeti kullanmamız gerektiği gibi bir çok bilgi veriyor. Aşağıda bulabilirsiniz. Bunların içinde Los Angeles’ta “hava yogası” ve Seattle’da keçi gütme gibi alışılmadık hizmetler de var.

Amazon’dan alışveriş yapan 85 milyon kişi, profesyonel hizmet gerektirecek ürünler alıyor. Fiyatı önceden belirlenmiş 2,4 milyon hizmet seçeneği AHS ile sunuluyor. Hizmet verilen bölgelerdeki 100 profesyonelden yalnızca 3’ü bu programa dahil olabilmişler. Amazon kimi seçeceğini karar verirken kılı kırk yarıyor, seçimler için 123 bin saat mesai harcamışlar. Ayrıca bu profesyonellerin %95’i yerel çalışıyor.

Seattle, Los Angeles ve New York’taki en çok aranan hizmetler: Televizyon uzmanı, marangoz, boyacı, muslukçu, elektrikçi, ev temizliği, tamirci ve bilgisayar teknisyeni.

ahs_infographic_finalSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Günümüzde firmaların bir sosyal ağ stratejisinin olması yeterli değil. Sosyal ağları, yeni ve inovatif şekillerde kullanmaları gerekiyor. Ancak yeni ve inovatif şekiller ile takipçi kaçırmamaya da dikkat etmeliler. şekil a da oldugu gibi http://www.flexservis.com

  2. Günümüzde firmaların bir paylaşım olması yeterli değil. Sosyal hizmetlerdede, yeni ve inovatif şekillerde kullanmaları gerekiyor. Ancak yeni sonumlarla mekanı şekiller ile takipçi kaçırmamaya da dikkat etmeliler

  3. bilgilendirme hizmet için teşekürler güzel yurdum insanı işte

  4. amazon bu yapar adamlar çok büyük bir kitleye sahip

Fikrini söyle

*