19 Kasım 2018

Amazon.com İlk Fiziksel Mağazasını Açıyor

Görünüşe göre Amazon yalnızca bir online perakendeci olmakla kalmayacak, gerçek bir mağazaya dönüşecek. The Wall Street Journal’ın haberine göre New York Manhattan’da, Empire State binasının yakınlarında açılacak Amazon mağazasının, yıl sonu satış sezonuna yetişeceği söyleniyor. Mağaza, Amazon’un online satışlarının bir uzantısı ve mini bir depo olarak da işlev görecek. Özellikle tüketiciler, doğrudan mağazanın içinden online sipariş verebilecekler ve siparişlerini teslim alabilecekler.

102075680-image2.530x298

Mağazanın planları hala geliştirilme aşamasında ama Amazon, kendi ürünleri olan Kindle, Fire akıllı telefonu ve Fire TV gibi cihazlar için mağazasını bir showroom olarak da kullanabilir. Fakat şimdilik bu mağaza daha çok deneysel bir amaca yönelik.

ABD’de en büyük online perakendeci olarak (Alibaba’yı saymazsak) Amazon, zaten geleneksel mağazacılığa rakip bir firma. Şimdi kendisi de geleneksel, fiziksel bir mağaza açarak, perakende savaşlarını onların topraklarında sürdürmeye niyetli gözüküyor. Eğer Amazon’un deneyi başarılı olursa, yüksek ihtimalle önce ABD’de, daha sonra da dünyanın geri kalanında Amazon mağazaları görmeye başlayabiliriz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*