17 Kasım 2018

Amazon Dağıtım Merkezi Atağında Yeni Durak Avustralya

2011 yılını 17 yeni dağıtım merkezi ile tamamlayan, ardından Mart ayının sonunda 775 milyon dolar ödeyerek dağıtım merkezlerine robot dağıtım merkezi teknolojisi sunan Kiva Systems‘i satın alan Amazon, görünen o ki dağıtım gücünü uluslararası sularda da arttırmak istiyor.

Avusturalya’ya ait The Age online gazetesinde yer alan bir habere göre Amazon, Asya-Pasifik alanına daha uygun fiyatlı ve kısa süreli gönderimler yapabilmek adına Avusturalya’da bir dağıtım merkezi kurmak adına harekete geçmiş durumda.

Ocak ayında Amazon’un Hindistan’da yeni bir dağıtım merkezi kuracağının haberleri paylaşılmıştı. Firmanın Çin, Almanya, İngiltere ve Japonya’da da dağıtım merkezleri bulunuyor.

40.000 ile 50.000 metrekare arasında olması beklenilen yeni merkezin, Avusturalya’da bulunan offline mağazaları zora sokacağına değinen The Age, Avusturalya’da online ticaretin toplamın %10’una ulaştığını belirterek, Amazon’un yeni kararında hiç de haksız olmadığını ortaya koyuyor.

2012 ilk çeyrek verilerini gelecek hafta içerisinde yayınlayacak olan Amazon’un yatırım planlarının olup olmadığı yeni raporuyla birlikte kesinlik kazanacak.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*