11 Aralık 2018

Amazon Dijital Video İşini Büyütüyor

Amazon, medya devi CBS ile dijital video kullanım anlaşması imzaladığını açıkladı.

Yeni başlattığı Amazon Prime hizmeti ile, 79 dolar ödeyerek senelik üye olan müşterilerine sınırsız ücretsiz kargo ve 6000’den fazla film ve TV şovu izleme imkanı sunan Amazon, CBS ile imzaladığı yeni anlaşma ile online video içeriğine 2000’e yakın yeni TV şovları ekledi.

Detayların paylaşılmadığı anlaşma ile Amazon, aralarında The Tudors, Numb3rs, Medium, Star Trek, Frasier ve Cheers’ın da bulunduğu 18 popüler TV dizisini online yayınlama hakkını elde etmiş bulunuyor.

Kısa bir süre önce video altyapısını genişletmek için İngiliz LoveFilm International’ı satın alan Amazon, bu yeni girişimi ile de online video kiralama işinde hızla yol almak istediğini göstermiş oldu.

Amazon CEO’su Jeff Bezos, binlerce CBS TV şovunu bünyelerine eklemekten heyacan duyduklarını, Amazon Prime müşterilerini yenilikleri ile şaşırtmaya devam edeceklerini iletti.

CBS CEO’su Leslie Moonves ise tüm dünyada oldukça popüler olan Amazon ile işbirliğine girmekten memnuniyet duyduklarını, CBS tarfından üretilen programların Amazon’un milyonlarca kullanıcısı ile paylaşılmasının onlar için oldukça anlamlı olduğunu belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*