18 Kasım 2018

Amazon Dizi Sektörüne Adım Atıyor

Attığı her adım iş dünyasında derin yankılar uyandıran Amazon, şimdi de dizi sektörüne gireceğini açıkladı.

Geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada, içerik geliştirme departmanı Amazon Studios tarafından online dünyaya yönelik komedi ve çocuk programları üreteceğini ifade eden firma, yayınların Amazon’a ait online video izleme hizmeti olan Amazon Instant Video üzerinden yayınlanacağını belirtmişti.

Amazon, ayrıca altı adet komedi dizisi siparişi verdiğini, bunların ilk bölümleri yayınlandıktan sonra izleyicilerin vereceği tepkilere göre hangisinin devam edeceğine karar vereceklerini açıkladı. Dizilerin senaristleri arasında Hollywood yapımlarıyla da ün kazanan isimlerin olacağı belirtilirken, bu yapımların Amazon’un gelecekteki video prodüksiyon planlarının ilk adımları olarak görmek mümkün.

Siparişi verilen bu altı adet yapım tamamlandığında, servisin kullanıcılarının ücretsiz olarak izlemesi amacıyla Amazon’un online video platformuna yüklenecek. Çekimine karar verilen yapımın tüm sezonları ise ancak paralı üyeler tarafından izlenebilecek. Amazon Stüdyolarının yöneticilerinden Roy Pierce yaptığı açıklamada, projeye başlayacaklarını duyurdukları andan itibaren dünya çapında 2 binin üzerinde dizi önerisi geldiğini ve hangisini seçecekleri konusunda zor anlar yaşadıklarını ifade etti. Bu sebeple sadece pilot bölümlerini yayınlayacakları 6 dizi arasından izleyiciler tarafından en çok beğeni alanı devam ettireceklerini de belirten Pierece, bu konuda Amazon kullanıcılarının yardımlarını beklediklerini de söyledi.

Attığı bu yeni kararla online yayıncılık kavramına yeni bir boyut getirmesi beklenen Amazon’un pilot bölümlerini yayınlayacağı dizilerin isimleri ise şu şekilde: “Dark Minions”, “The Onion Presents: The News”, “Supanatural”, “Those Who Can’t”, “Alpha House” ve “Browsers”.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*