17 Kasım 2018

Amazon, Doğum Günü Kartı Uygulaması Sayesinde Artık Daha Sosyal

Amazon dogum gunu kartiAmazon, yeni uygulamasıyla daha sosyal bir kimliğe bürünüyor. Şirketin dün açıkladığı “Friends and Family Gifting” uygulaması sayesinde kullanıcılar, Facebook arkadaşlarının doğum gününde Amazon üzerinden hediye kartı yollayabilecek.

Uygulamanın kullanımı ise, bilinen grup hediye siteleriyle benzerlik gösteriyor. Facebook ve Amazon hesaplarını birbirine entegre eden kullanıcı, doğum gününü kutlamak istediği arkadaşına Amazon üzerinden mesaj gönderiyor. Gönderilen mesajda hediye kartı için belirlenen meblağ ekleniyor ve Amazon hesabı üzerinden onay veriliyor. Uygulamanın katma değeri de bu noktadan sonra devreye giriyor. Gönderilen mesaj doğum günü olan kişinin Facebook ‘duvar’ında yayınlanıyor ve isteyen herkes gruba dahil olup hediye limitini artırabiliyor.

Uygulama, doğum günü hediye kartı göndermek isteyen kullanıcılara limit veriyor. Bir kişi minimum 1 dolar katkıda bulunabilirken, maksimum 25 dolar verebiliyor. Ayrıca hediye kartını alan kişi de bu kartı istediği herhangi bir zaman kullanabiliyor.

Bu uygulama aynı zamanda Amazon’un sosyal ticaret sektöründe de ağırlığının hissedileceği anlamına geliyor. Bu ay içerisinde geliştiriciler için para birimi çevirme arayüzünü duyuran Facebook ise, bu uygulamayla Facebook ve e-ticaret kelimelerini daha sık yan yana kullanılmaya imkan tanıyacak gibi görünüyor.

Uygulamanın tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*