16 Aralık 2018

Amazon Film İzleme Hizmeti İçin Twentieth Century Fox ile Anlaştı

Amazon, online film izleme hizmeti Amazon Instant Video’yu genişletmek için en büyük atağını gerçekleştirdi.

Aralarında “Speed”, “Mrs. Doubtfire”, “Doctor Dolittle” ve “Last of the Mohicans” gibi pekçok filmin bulunduğu bir arşive sahip olan Twentieth Century Fox ile anlaşma imzalayan Amazon, bundan sonra Amazon Prime müşterilerinin her hangi bir ek ücret ödemeden Twentieth Century Fox filmlerini de izleyebileceklerini belirtti.

Amazon Prime film izleme hizmeti kapsamındaki film sayısının 11.000’e çıktığını belirten Amazon, özellikle Netflix müşterilerinin Qwikster ve Netflix ayrımından oldukça hoşnutsuz oldukları bir dönemde yaptığı bu atakla bünyesine yeni müşteriler katacakmış gibi görünüyor.

Kısa bir süre önce Starz ile anlaşmasının sona ereceğini de belirterek, müşterilerini büyük hayal kırıklığına uğratan Netflix ise Dreamworks ise anlaştığını belirterek, 2013 yılından itibaren Netflix kullanıcılarının Dreamworks’e ait içeriklere ulaşabileceğini belirtti.

Netflix’in ABD’deki rakipleri Blockbuster ve her geçen gün hizmet kapsamını genişleten Amazon ve Walmart’a ait Vulu ile sıkı rekabet koşullarında nasıl başedeceği ve hoşnutsuz müşterilerinin gönlünü nasıl kazanabileceği ise merak konusu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] Amazon Film İzleme Hizmeti İçin Twentieth Century Fox ile Anlaştı […]

Fikrini söyle

*