14 Aralık 2018

Amazon’un Fırsat Sitesi “Amazon Local” Yayında

Amazon yeni fırsat sitesi AmazonLocal‘ı Boise, Idaho’da sessizce yayına soktu.

Bir süre önce LivingSocialDeals‘a yatırım yapıp günlük fırsat sektöründe yer almak istediğini gösteren Amazon’un yeni fırsat sitesi ilk bakışta diğer günlük fırsat sitelerinden farklı görünmüyor. Fakat aslında AmazonLocal ile Amazon günlük fırsatlar sunmayı değil, diğer fırsat sitelerinin fırsatlarını yayınlamayı planlıyor gibi görünüyor.

Boise’de sunulan ilk AmazonLocal fırsatı LivingSocial tarafından sağlanıyor. Amazon, AmazonLocal üzerinden Amazon.com Rewards Visa Card ile fırsat satın alan kullanıcılarına harcadıkları her 1 dolar için 31 Aralık’a kadar 5 puan, 31 Aralıktan sonra ise 3 puan vereceğini belirtiyor.

Amazon yetkilileri başlangıç noktası olarak Boise’i seçmelerinin sebebini şehrin kendine özgü ünlü mavi Amerikan Futbol sahası olduğunu, AmazonLocals’ın başlangıç noktasının böyle eğlenceli bir nokta olmasını tercih ettiklerini ilettiler. Amazon yetkilileri, fırsat sitesinin yakın zaman birçok şehire yayılacağını da belirttiler

Amazon, rekabet şartları oldukça sert olan günlük fırsat sektöründe yer almak istediğini gösteriyor. Fakat görünen o ki firma rekabetin yanı sıra büyük bir satış gücü ve reklam masrafı da gerektiren fırsat sektörüne direk girmek yerine, diğer fırsatları toplayarak sektörde tecrübe kazanmayı planlıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*