16 Aralık 2018

Amazon Her Hafta 1 Milyon Kindle Satıyor

Amazon, daha piyasaya çıkmadan büyük olay yaratan tablet bilgisayarı Kindle Fire ile ilgili yaklaşık satış rakamlarını nihayet yayınladı.

Yaz sonundan beri pekçok araştırma firmasının satışları ile ilgili tahminde bulunduğu Amazon tablet bilgisayarlar, görünüşe göre tahminleri geride bıraktı.

Satış rakamlarını bütün Kindle cihazları için birden açıklayan Amazon, son 3 haftadır her hafta 1 milyon tablet cihazın satıldığını belirtti.

Apple‘ın elinde tuttuğu tablet pazarından pay alabilmek adına, sattığı her Kindle Fire’dan 10$ zarar ettiği belirtilen Amazon’un satışları ile Apple iPad’e yaklaştığı paylaşılıyor.

Burada Apple satış rakamlarının sadece iPad için, Amazon’unkilerin ise Kindle e-readerlar ve Kindle Fire için toplam rakamlar olduğunun da altının çizilmesi gerekiyor. Amazon, tabletler arasında en çok satılanın Kindle Fire olduğunu belirtse de, Fire’ın tek başına satış rakamlarını paylaşmıyor.

Yine de Amazon, kısa sürede ucuz fiyat politikası ile güçlü satış rakamlarına ulaşarak yaygınlığını dilediği gibi arttıracakmış gibi görünüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Serhan der ki:

    Merhaba , Türkiye de ilk defa uygun fiyata hızlıal.com’da görmüş olduğum üründür. Başarılı hizmet ve Türkiye’ye hızlı getirmelerinden dolayı hızlıal.com’u tebrik ediyorum.

Fikrini söyle

*