15 Kasım 2018

Amazon İhtiyacı Olan Satıcılara Kredi Sağlayacak

Amazon.com kendi ürünlerinin satışını teşvik etmek amacıyla tüccarlara kısa vadeli kredi sağlayacak yeni uygulamasının tanıtımını yaptı.

İlk olarak Amazon’un satış danışmanlığı hizmeti tarafından önerilen uygulama, yönetim tarafından onayı aldıktan sonra programın detayları hakkında satıcılara ayrıntılı mektuplar gönderilmeye başlandı. Bu danışmanlar, tıpkı Amazon ve eBay‘de olduğu gibi ürünlerini satmaya yardımcı olmak amacıyla satıcılara ipuçları sağlayan bir hizmet olarak öne çıkıyor. Konuyla ilgili henüz net bir açıklama yapmayan Amazon yetkilileri bu şekilde kendi ürünlerini satmak isteyen kişilere de destek olmaya hazırlanacak gibi görünüyor.

Gönderilen mektuplarda belirtildiği üzere adı Amazon Lending olarak açıklanan servisin, envanter satın almak ve Amazon.com üzerindeki satışları artırmak amacıyla kullanabileceği belirtiliyor. Programa başvuran satıcı eğer kabul edilirse, sağlanan fonlar beş gün içerisinde kendi Amazon hesabına aktarılacağı ve ve sonrasında aylık otomatik olarak satıcının hesabından düşüleceği belirtildi.

Amazon, bünyesindeki sermaye bulmakta zorlanan satıcılara kredi sağlayarak, satışlarını bir nebze olsun artırmayı planlıyor. Özellikle bazı önemli günlerde artan talepleri karşılamakta zorlanan satıcılar, bu şekilde rahat bir nefes alabilecek. Ancak bu durumun yine de kesin bir çözüm değil, satıcılar için kısa vadeli bir çıkış planı olduğunu belirtelim. Söylentilere göre Amazon, bu işlemlerden yüzde 13 oranında bir faiz almayı hedefliyor. Krediden yararlanmak isteyen her satıcının kendi Amazon hesabından formu doldurabileceğini belirten yetkililer, eğer onay çıkarsa paralarının en geç beş iş günü içerisinde banka hesaplarına yatırılacağının garantisi veriliyor.

Son dönemlerde dünyayı kasıp kavuran ekonomik kriz sebebiyle satıcılara finansman sağlarken ince eleyip sık dokumaya başlayan bankalar, satış yapmak için sermayeye ihtiyacı olan birçok kişi için engel teşkil ediyordu. Bu kaynaklara güzel bir alternatif olarak ortaya çıkan Amazon Lending, küçük işletmelere finansman sağlayacak yeni bir iş modeliyle oldukça ilgi göreceğe benziyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*