19 Aralık 2018

Amazon’dan Uygulama Yazılımcılarına Uygulama İçi Satış Yapma Fırsatı

Android e-readerı Kindle Fire ile iPad’e rakip olan Amazon, şimdi de uygulama yazılımcıları için Apple ve Google uygulama mağazaları benzeri bir hizmet sunmaya başlıyor.

Apple‘ın 2009 yılından, Google‘ın ise 2011’den beri uygulama yazılımcılarına sunduğu uygulama içerisinde satış yapabilme hizmetini Kindle cihaz uygulama yazılımcıları için sunmaya başlayan Amazon, bu hizmetini bir süredir denemekteydi.

Rakipleri Google ve Apple gibi uygulama içerisinde gerçekleşen dijital üyelik, dijital para (virtual cash) ya da online satışların %30’unu alacak olan Amazon’un, Amazon In-App Purchasing adı ile adlandırılan sisteminin sadece Kindle cihazlarda değil Android işletim sistemli her türlü cihazda kullanılabileceği belirtiliyor.

Amazon Appstore Direktörü Aaron Rubenson yeni hizmetleri ile uygulama yazılımcılarının uygulamalarından daha fazla kazanç sağlayabileceklerini belirterek, Amazon’un tek tıkla ödeme hizmetinin uygulama içerisinde satın almayı oldukça kolaylaştırdığını da ekliyor.

Uygulamayı bir süredir denemekte olan ABD merkezli oyun firması G5 Entertainment Pazarlama Direktörü Larissa McCleary, Amazon In-App Purchasing hizmeti ile Amazon uygulama mağazasında bulunan oyunlarından gelen kazançlarının arttığını açıklayarak, hizmetin dönüşüm oranlarını kuvvetlendirdiğini belirtiyor.

Amazon, yeni hizmeti ile hem mobil cihaz üretiminde hem de dijital yarışta rakiplerinden geri kalmamak adına yaptığı çalışmaları gözler önüne sermiş oluyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*