14 Kasım 2018

Amazon, İngiltere’de 5 Bin Noktada Teslimat Bölgesi Oluşturuyor

Amazon, online alışveriş yapanların yerel marketlerden sipariş ettikleri ürünleri teslim almasına veya geri iade etmesine olanak tanıyacak yeni servisini İngiltere’de tanıttı.

İlk olarak geçtiğimiz yıl İngiltere’nin belirli bölgelerinde başlayan “Click & Collection” hizmetine benzer bir uygulamayı Amerika’da da marketlere ve bazı eczanelere devasa metal dolaplar yerleştirerek hayata geçiren Amazon, bu şekilde siparişlerini alamamaktan veya kapı önlerinden çalınmasından şikayetçi olan kullanıcılarının endişelerini de büyük ölçüde giderme gayretini taşıyor.

İngiliz gazetesi Telegraph‘da çıkan habere göre Amazon, bu sefer İngiltere’de yaklaşık 5.000 civarında küçük dükkan ve gazete bayisine parsel sunarak, siparişlerini almak için evde olamayanlara güvenilir bölgeler oluşturmayı planlıyor. Yakında tüm ülke genelinde hizmet vermeyi hedefleyen dev perakende şirketinin bu girişiminin ardından, Amerika’daki 7-Eleven gibi mağazalar da bu uygulamaya dahil olabilir. Tüketiciler bu şekilde siparişlerini verdikleri ürünleri gece yarılarına kadar açık olacak yerel alışveriş noktalarından alma şansına erişecekler.

Müşterilere ayrıca satın aldıkları ürünleri nerelerden teslim alabileceklerini seçme fırsatı veren bu uygulama ile, teslimat sürecinde oldukça kolaylık sağlanmış olacak. Eve gelen ürününü, o sırada evde olmadığı için alamayan bir kişi, bunun için belki de kilometrelerce uzaklıktaki kargo şirketlerine gitmek durumunda kalıyordu.

Firma ayrıca “Collect+” uygulamasıyla, istenmeyen veya hatalı ürünlerin perakendeciye iade edilmesine de olanak tanıyor. Bu şekilde müşteri çeşitli bedenlerde sipariş ettiği ürünün hangisi kendisine uyuyorsa onu alabilecek, istemediği ürünü de geri gönderebilecek. Bu durum geleneksel perakendecilerin, dev online rakiplerine karşı hali hazırda besledikleri korkuyu daha da alevlendirecek gibi duruyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*