15 Kasım 2018

Amazon, iPad’e Rakip Bir Tabletle mi Geliyor?

Birçok insanın merakla beklediği Amazon‘un 10 inçlik Kindle Fire tableti hakkında her geçen gün söylentiler daha da artıyor. Bir de Amazon’un 6 Eylül’de bir etkinliklik yapacağı haberi medyada duyulunca bu söylentilerin sayısı hızla artmaya başladı.

Gelen bu haberin ardından Eylül ayının yenilikler ayı olacağını söylemek yanlış olmaz. Geçtiğimiz günlerde Apple’nda 12 Eylül’de bir etkinlikle yeni ürünlerini tanıtacağı haberinin çıkmasının ardından Amazon‘unda Apple‘dan bir hafta önce böyle bir etkinlik düzenleyecek olması Eylül ayının oldukça hareketli geçeceğinin şimdiden habercisi oldu. Bu iki şirketle beraber Nokia ve Motorola’nın da Eylül ayı içerisinde birer etkinlik düzenlemesi bekleniyor.

Santa Monica, Kaliforniya’da düzenleyeceği etkinlikle ilgili henüz çok fazla bir bilgi yayınlanmamış olsa da, Amazon’un Kindle eReader’ı bu etkinlikte tanıtması bekleniyor. Kindle eReader’ın, Barnes & Noble’s Nook Simple Touch with Glowlight‘a ciddi bir rakip olacağa benziyor.

Amazon’un bu etkinlikte tanıtacağı asıl ürünün 10 inçlik Kindle Fire olması bekleniyor. Eğer beklentiler gerçekleşir ve Amazon bu ürününü tanıtırsa, iPad’e çok ciddi bir rakip gelecek diyebiliriz. Tablet pazarında çok büyük bir paya sahip olan iPad, Microsoft Surface’ın ardından Kindle Fire ile kendine bir rakip daha edinecek. Bu gelişmeler doğrultusunda üç şirketin birden tablet pazarında yaratacağı etkiyi düşünürsek, önümüzdeki günlerde bu pazarı hareketli günlerin beklediğini de söyleyebiliriz.

Tabi hala bunlar birer söylentiden öteye gitmiyor. Amazon’un nasıl bir hamle yapacağını iki hafta sonra göreceğiz ve ondan net verilerle konuşmak mümkün olabilecek. Ama Amazon ve Apple’ın Eylül ayı içinde gerçekleşecek etkinliklerinin piyasaları oldukça hareketlendireceği ve yaz sonrası sezonu biraz daha ateşleyeceği söylemek yanlış olmaz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*