15 Kasım 2018

Amazon, Kindle Tabletleriyle Anında Canlı Destek Vermeye Başladı

amazon canlı destek
Yaptığı yeniliklerle adından sıkça söz ettiren Amazon, şimdi de Kindle tabletleri üzerinden kullanıcılara canlı destek vermeye başladı. Amazon, bugün tanıtılan yeni Kindle Fire HDX tablet modeliyle kullanıcılara cihazla ilgili 7/24 destek verecek.

“Mayday” adı verilen bu uygulama ile kullanıcılar Amazon’un müşteri hizmetlerindeki bir görevliyle irtibata geçebiliyor. 24 saat kullanılabilen bu destek hattını kullanmak için kullanıcıların ekstra bir ücret ödemesi gerekmiyor.

Sistemi daha da önemli kılan durum ise böyle bir sistemin daha önce yapılmamış olması. Amazon ilk kez, kullanıcılara tablet üzerinde teknik destek ekibiyle görüşmelerini sağlayacak bir platform sunmuş oldu.

Kindle Fire kullanıcıları tablet üzerindeki küçük bir ekran üzerinde teknik ekibi görebiliyor ve teknik ekip de kullanıcının ekranını görerek, onun ne yaptığını o an canlı olarak görüyor ve gerekirse ara yüz sayesinde cihaz üzerinde işlem yapabiliyor. Kullanıcılar teknik çalışanı görebiliyor; fakat karşı taraf kullanıcıyı göremiyor, sadece ekran üzerinden talimat veriyor.

Teknik çalışan, Kindle Fire üzerinden kullanıcının neler yapması gerektiğini göstererek, onu yönlendiriyor ve cihazı nasıl kullanacağını gösteriyor. Amazon’un Mayday özelliği şu an sadece Kindle Fire HDX tableti üzerinde kullanılabiliyor.

Amazon’un kullanıcılara böylesine bir desteği 7/24 ücretsiz olarak sunuyor olması doğal olarak tablet pazarındaki payının artmasını sağlayabilir. Apple ve Android tabletlerle olan rekabette Amazon biraz geriden geliyor olsa da, bu tip yenilikçi uygulamalarla pazardaki yerini güçlendirebilir.

Mayday uygulaması, ilerleyen dönemlerde bu özelliğin Amazon üzerinden alışveriş yapan kullanıcılar içinde uyarlanıp uyarlanmayacağı sorusunu akıllara getiriyor. Böyle bir teknik destek sunulması Amazon’a diğer perakendecilerle olan rekabetinde çok büyük bir avantaj sağlayabilir. Tabii ki henüz bu konuyla ilgili henüz bir bilgi yok.

Amazon Mayday uygulamasının tanıtım videosunu da aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*