19 Haziran 2018

Amazon Kindle Cloud Reader ile Apple’ı Aradan Çıkarıyor

Amazon, yeni yayına soktuğu Kindle Cloud Reader hizmeti ile kullanıcılarına iPad uygulamaları olmadan da Kindle elektronik kitaplarına ulaşabilme imkanı tanıyacak.

Amazon, Kindle sahiplerinin internet tarayıcılarından da Kindle kitaplarına ulaşabilmelerini sağlayarak, iPad üzerinden e-kitaplarını okuyan kullanıcıların Kindle Cloud Reader’dan hiç ayrılmadan kitaplarını okuyabilmelerine olanak tanıyacak.

Kullanıcılar aynı zamanda Kindle Store’a da web tarayıcıları ile ulaşabilecekler. Bu şekilde Apple’a uygulama üzerinden her içerik satışında %30 komisyon veren Amazon’un Apple‘ı aradan çıkarmayı planladığı konuşuluyor.

Kindle Cloud Reader’ın Safari ve Chrome tarayıcıları ile çalıştığı bildirilirken, Internet Explorer, Firefox ve Blackberry Playbook tarayıcılarına yönelik hizmetin de yakın zaman içerisinde başlatılacağı belirtiliyor.

HTML5 tekniğini ile yapılandırılan Kindle Cloud Reader üzerinden kullanıcılar e-kitaplarını kaydedip offline olduklarında da okmaya devam edebilecekler.

Amazon’un yakın zaman içerisinde tablet bilgisayar çıkaracağı dedikoduları sektörde dolaşıyordu. Amazon’un yeni Kindle Cloud Reader atılımı, firmanın tablet bilgisayar sektöründe Apple’a rakip olmak istediği dedikodularını daha da güçlendirdi.



Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] Amazon Kindle Cloud Reader ile Apple’ı Aradan Çıkarıyor […]

Fikrini söyle

*